• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • На купівлю житла українці за два роки позичили майже 8 млрд. гривень

  Опубликовано: 2005-12-05 09:43:00
  Ринок зріс у 2,5 рази і це не межа, кажуть фінансисти. Іпотечні кредити в банківських портфелях становлять лише 6%.
   
  Квартира за будь-яку ціну - схоже, таку позицію сповідують більшість українців, бо за останні три роки ринок іпотеки зріс у двадцятеро. Квадратні метри дорожчають, відсотки по кредитах не меншають, проте житло так і залишається дефіцитом. Щоправда, фінансисти визнають, ситуацію спровоковано штучно, особливо у великих містах, де будівництво і перепродаж дає по 300% рентабельності. Клієнти банків намагаються повернути борг якнайшвидше.
   
  Сергій Волков, президент фінансової іпотечної компанії: "Пропонують кредити на 20 років, але ми всі знаємо, що десь через 3-5 років кредит буде погашено, а це не властиво для іпотечних кредитів".
   
  Через намагання якнайшвидше позбутися позики, на ринку народилася нова послуга – перекредитування в іншому банку, прогнозують масові переходи клієнтів. Окрім того, банки поки не дають грошей під незавершене будівництво.
   
  Сергій Волков, президент фінансової іпотечної компанії: "Земля не продається під будівництво багатоквартирних будинків, а надається в короткострокову оренду".
   
  Без застави немає і позики. Кажуть, щоб зібрати всі підписи і документи для відведення землі, треба рік-півтора, заявлене будівництво затягується. Всі розраховують на впровадження іпотечних облігацій. За рахунок їхнього продажу страховикам чи пенсійним фондам, банки мали б довгі гроші, які вкладали б в іпотеку.
   
  Антон Сергеєв, виконавчий директор Української національної іпотечної асоціації: "Цей ринок буде ставати більш прозорим, більш професійним, більш структурованим".
   
  Втім, експерти кажуть, щоб запустити повноцінний обіг якихось паперів, року може не вистачити, навіть попри ухвалення закону.
   
  ICTV


  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.