• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Ярослав Мовчан: хмару з Чорнобиля віднесло на малолюдні місця України та Білорусії
  Опубликовано: 2015-04-30 08:54:07

  Дим з Чорнобильської зони відчуження, яка потерпає від лісових пожеж, віднесло на північ на малолюдні території України та Білорусії.

  Загрози радіаційного зараження немає. Про це повідомив голова Національного екологічного центру України Ярослав Мовчан.

  Пан Ярослав зауважує, що кожна пожежа несе у собі небезпеку, проте якоїсь особливої загрози поки немає, крім того, що ця пожежа зачіпає частину лісів, які свого часу зазнали впливу після вибуху 4-ого реактора.

  «Мова йде про те, що частина задимлення від цієї пожежі була віднесена на північ. На щастя, не було вітру, який міг би рознести далі. Про це можна судити з матеріалів космічних світлин і з повідомлень ДСНДС, про те, що пожежа локалізована», – коментує еколог.

  Що ж до причин пожежі, то Ярослав Мовчан вважає, що цей випадок потрібно ретельно розслідувати. Також він припустив, що винуватцями лиха можуть бути лісники, які незаконно вирубували ліс у зоні відчуження.

  «Якщо дійсно було кілька місць, звідки поширювався вогонь, то можна думати, що було щось типу підпалу. Але поки це не доведено. Тому вважаємо, що це – злочинна недбалість. Кілька тижнів тому я у Twitter зустрів інформацію, що у зоні активно вирубують ліс, нібито на продаж деревини до Китаю. Важко сказати, наскільки ця інформація відповідає дійсності. Але якщо у тих місцях, де була пожежа будуть знайдені сліди лісорозробок, то це буде наводити підозри на тих, хто там працював», – коментує він.

  Крім того, пан Мовчан не відкидає версій того, що пожежа у Чорнобильській зоні могла бути викликана сезонним підпалом сухої трави:
  «Досі є багато людей, які вважають, що добре спалювати поживні залишки. Можливо, хтось підпалив просто сухе листя чи траву. Тому варто говорити про широку роз’яснювальну роботу щодо небезпеки таких підпалів. Цю звичку потрібно викорінювати через освіту, інформування, запобіжні заходи, через систему моніторингу, раннього виявлення пожеж і, звичайно, покарання тих, хто підпалює».

  Як повідомляє ДНС, станом на 6 годину 29 квітня фронт пожежі оточено і зупинено. Гасіння осередків загорання триває.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.