Протягом останнього року про Міжнародний кримінальний суд було сказано дуже багато. Зокрема, що всі винні у скоєнні найтяжчих злочинів в Україні обов’язково повинні бути покаранів Гаазі. Але, є певна деталь, про яку часто замовчують, для цього потрібно ратифікувати Римський статут. На цій темі часто спекулюють політики. Наче, «ми і самі можемо розібратись», чи «якщо ратифікуємо, наші комбати також постануть перед судом». Ці всі аргументи легко заперечити, лише нагадавши про принципкомпліментарності Міжнародногокримінального суду та про те, хто і за що може бути притягнутий до відповідальності у ньому.
Тиждень тому Україна все ж здійснила перший стратегічно важливий крок, Верховна Рада визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду з 20 лютого 2014 року та до "теперішнього часу".Однак, залишилось головне –ратифікувати Римський статут та визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в цілому. Коли це відбудеться, і чи взагалі Україна може сподіватись на це найближчим часом – невідомо.
Пропонуємо журналістам запросити експертів платформи «Правозахисний порядок денний» до спілкування та спільно розібратись, що все ж таки, для України означає ратифікація Римського статуту.
Експертиплатформи«Правозахисний порядок денний»:
Олександра Матвійчук, Центр Громадянських Свобод,
Мартиненко Олег, Центр досліджень правоохоронної діяльності,
Захаров Борис, Українська Гельсінська спілка з прав людини,
Павліченко Олександр, Харківська правозахисна група,
Романов Роман, МФ "Відродження",
Печончик Тетяна, Центр інформації про права людини.
Контактна особа – Марія Іваник
Євромайдан SOS, Центр Громадянських Свобод
+380507058672
maria.ivanyk@gmail.com