Україна має перейти на новий етап комунікацій зі своїми європейськими партнерами – від заяв до реалізації конкретних програм модернізації власного виробництва, економічного реформування, адаптації стандартів, регламентів тощо українських компаній до умов Європи, вільної торгівлі з нею, а також започаткування нового типу діалогу між бізнесом і владою, в тому числі – бізнес-об’єднаннями України і керівництвом Європарламенту, Єврокомісії, що базується на продуктивному обміні думками і врахуванні інтересів обох сторін при ухваленні важливих рішень.
І перші кроки у цьому напрямку роблять саме вітчизняні бізнесмени, які налагоджують прямий контакт з європейською владою. Так, у Брюсселі зараз триває візит делегації представників ділових кіл України на чолі з президентом Українського союзу промисловців і підприємців Анатолієм Кінахом. Головна мета європейського візиту – засвідчити, що вітчизняний бізнес і громадянське суспільство, які абсолютно впевнені у своєму проєвропейському виборі, незворотності інтеграції України в європейський економічний і політичний простір, готові до реалізації конкретних програм на шляху торгово-економічної співпраці з ЄС.
«Нині ділова спільнота України, об’єднання бізнесу вийшли на прямий контакт з представниками Європаламенту і Єврокомісії. Відбувається масштабний діалог, важливість якого важко переоцінити. Ми взяли на себе цю місію, оскільки наполягаємо на тому, що час реформ і рішучих дій уже настав, але через складну політичну ситуацію в країні їх треба прискорити. Ми підтримуємо українську політику реформ і докладаємо для цього максимум зусиль, адже запас міцності країни уже вичерпується», - заявив А.Кінах.
Українська делегація бізнесменів засвідчила європейським колегам кардинальну мету – розвивати зі Старим Світом співпрацю в високотехнологічних сферах, а не перетворюватися на сировинний придаток ЄС. Наші підприємства намагатимуться постачати на світові ринки наукоємну продукцію галузей машинобудування, авіабудування, ракетно-космічного комплексу. Українська делегація повідомила колег з Європи, що втрати поставок продукції машинобудування в країни СНД з початку року склало до 40 %, і диверсифікація експорту є вкрай актуальною. В Україні усвідомлюють, що комплекс заходів, необхідних для торгівлі такою продукцією, а це процедури стандартизації, сертифікації, пошуку партнерів і т.п., є надзвичайно складним, тож на початковому етапі українські підприємства розраховують на допомогу досвідчених європейських партнерів, в тому числі й ресурсну.
Члени української делегації наголосили на важливості вирішення прагматичних проблем, таких, як допомога в адаптації вітчизняного бізнесу до умов вільної торгівлі з ЄС у сфері технічних та санітарних стандартів, системах стандартизації та сертифікації ЄС та України, створенні в Україні лабораторій, сертифікованих згідно з вимогами ЄС та сучасних європейських сертифікаційних центрів.
Українська делегація уже зустрілася у Брюсселі з керівництвом Комітету з питань торгівлі та митниці Групи підтримки України Європейської Комісії та з керівництвом підрозділу з торговельних аспектів європейської політики сусідства.
|
Новости рубрики:
NBU poszerza możliwości dla banków: nowe obligacje na pokrycie rezerw
Мінфін України впроваджує нову методологію оцінки податкових пільг Сервисная служба «Your Service» — профессиональный ремонт для вашего дома ЄБРР знизив прогноз зростання ВВП України через атаки Росії на енергетичні об'єкти Finanzminister versichert: Im Jahr 2025 sind keine Unterbrechungen bei den Sozialleistungen zu erwarten Якість та доступність металопластикових вікон від компанії «Аліас-Одеса» Der Messenger Telegram änderte seine Position nach der Verhaftung des Gründers Pavlo Durov Грошово-кредитна політика НБУ: курс на відновлення економіки та зниження інфляції до 5% |