• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Речник ІАЦ РНБО: Малайзійський літак Boing-777 був поза зоною ураження наземних засобів протиповітряної оборони Збройних сил України

    Опубликовано: 2014-07-18 13:28:00


     

    У момент падіння літака рейсу MH 17 винищувачів українських  Збройних сил в повітряному просторі України не було. Літак був поза зоною ураження наземних засобів протиповітряної оборони Збройних сил України.

    Про це сказав на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО України Андрій Лисенко.

    Сили АТО не здійснювали жодних операцій щодо ураження цілей у повітрі. Українські військові провели інвентаризацію зенітно-ракетних комплексів, розташованих на території України, та зенітних керованих ракет, і підтвердили, що всі ракети є в наявності.

    «У районі загибелі літака українська авіація не працювала, вона у принципі не працює на такій висоті», – сказав Лисенко.

    Випадок із збитим Боїнгом вже третій після того, як з російської території було збито українські військові літаки Ан-26 та Су-25. Так, зокрема, 16 липня о 18:55 військова розвідка України зафіксувала факт застосування літаків ВПС Збройних сил Російської Федерації проти літака СУ-25 Повітряних сил  України в районі н.п. Амвросіївка. Для ураження цілі командування ВПС ЗС РФ дало вказівку пілоту російського МіГ-29 застосувати ракети класу «повітря-повітря» типу Р-27Т середнього радіусу дії з інфрачервоною системою самонаведення. Цей тип ракет не фіксується системою попередження про опромінювання СПО-15 літака Су-25, а також супутниковими системами розвідки та спостереження після пуску. Ракети типу Р-27 виробляються в Україні, мають маркування виробничого підприємства "Артем" (м. Київ), та, у разі виявлення уламків, їх неможливо ідентифікувати як російське озброєння. Під час повітряного бою російський винищувач тричі наводився на український літак для гарантованого пуску ракети. Після захоплення цілі за допомогою бортової квантової оптико-локаційної станції, МіГ-29 завдав одного ракетного удару по літаку Повітряних сил ЗС України. Прямого влучання в літак не відбулося виключно завдяки майстерному виконанню українським пілотом протиракетних маневрів. Ракета влучила у сопло двигуна, і пілот здійснив аварійну посадку.

    Армійська авіація Росії продовжує вести повітряну розвідку та патрулювати українсько-російський кордон. Вчора, 17 липня, об 11:40 прикордонники зафіксували політ 8 вертольотів РФ вдовж лінії кордону навпроти ділянки відповідальності відділу прикордонної служби  «Амвросіївка»  Донецького загону.  А сьогодні о 03.55 зафіксовано політ безпілотного літального апарату вдовж берегової смуги в напрямку н.п. Новоазовськ.

    Тим часом, тривають воєнні дії у зоні АТО. За останню добу українські військові просунулись углиб території, умовно контрольованої терористами, на 10-15 км. Сили АТО перегрупувалися, зімкнувши кільце. У районі держкордону силами окремих підрозділів утримуються визначені рубежі, але повністю контролювати держкордон поки що немає можливості.

    Протягом доби незаконні збройні формування скоїли 19 обстрілів блокпостів та позицій підрозділів ЗС України. Терористи також тричі обстріляли територію Російської федерації, зокрема, населений пункт Куйбишево. У відповідь російські війська відкрили вогонь по позиціях сил АТО поблизу кордону.

    Нагадаємо, що 17 липня цивільний літак Boing-777 авіакомпанії «Малазійські авіалінії» виконував рейсовий політ за маршрутом Амстердам – Куала Лумпур на висоті 10 100 метрів. Близько 16:20 літак зник з екранів радарів Дніпропетровського районного диспетчерського центру та о 16:45 було виявлено сигнал аварійного маяка. За інформацією Державної служби України з надзвичайних ситуацій, о 16:45 літак впав в 3-х кілометрах на північний захід від н.п. Грабове, Шахтарського району Донецької області, о 17:40 пожежу ліквідовано. На борту літака перебувало 298 осіб, з них – 15 членів екіпажу.

    Президент України Петро Порошенко висловив глибокі співчуття родичам усіх загиблих у літаку і наголосив, що винних у цій трагедії буде знайдено і покарано. За дорученням Президента України, Уряд створив спеціальну комісію для розслідування трагедії. Щоб забезпечити максимальну об’єктивність розслідування, за ініціативою Президента до складу комісії запросили експертів Міжнародної організації цивільної авіації, а також представників Нідерландів, Малайзії та Сполучених Штатів Америки.

    Сьогодні у Нью-Йорку делегація України візьме участь у позачерговому засіданні Ради Безпеки ООН, ініційованому Великою Британією, стосовно інциденту зі збитим над Україною пасажирським літаком. Під час засідання заплановано виступ постійного представника України при ООН. 

    Ukraine Crisis Media Center

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.