• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Советы - как сохранить здоровье школьника
  Опубликовано: 2014-07-02 13:20:17

  Після літніх канікул імунітет у дітей міцний. Вони багато часу проводили на вулиці, їли корисну їжу, овочі і фрукти , їздили відпочивати. Але перевтома , адаптація до нового графіка і розпорядку дня можуть послабити дитячий організм.

  Крім того , в школі дитина часто стикається з різноманітними інфекціями і хворобами , адже неможливо відгородитися від спілкування з однолітками та друзями.
  Щоб новий шкільний рік пройшов без проблем зі здоров'ям, потрібно попередньо подбати про всі фактори , які можуть його підірвати .

  8 порад як зберегти здоров'я школяра

  № 1 . Здоровий сон
  Відомо , що запорукою здоров'я - є здоровий сон, який триває відповідну кількість годин. Для молодших школярів це близько 10-11 годин. Звучить дуже просто , але на практиці діти часто недосипають , від чого з'являються проблеми зі здоров'ям. Особливо , дитині важко буде звикнути до нового режиму дня .

  Тому , педіатри радять поступово привчати дитину спати відповідно до вимог за кілька тижнів до початку шкільних занять. Так дитина звикне до нового графіка, і їй не так важко будуть даватися ці зміни в майбутньому.

  У перші тижні вона буде приходити після школи втомленою і сонною. Це нормально - мозок тільки починає включатися в роботу. Запропонуйте дитині передрімати після школи 40-60 хвилин. Якщо вона не хоче , створіть спокійну невимушену обстановку без телебачення та інтернету.


  № 2 . Перевірка зору і слуху
  Не чекайте , що дитина сама поскаржиться , якщо у неї виникнуть певні проблеми із зором та слухом. Краще самі відведіть її на обстеження перед початком занять. Крім того , варто обстежити зір , якщо дитина скаржиться на біль в голові, нахиляє голову набік , мружиться, коли дивиться вдалину, або читає поблизу . Це можуть бути симптоми поганого зору.

  Щоб не запускати проблему, найкраще вирішити її відразу, коли ще щось можна зробити і уникнути окулярів.

  № 3 . Обіди
  Слідкуйте, щоб ваша дитина, особливо, якщо це молодший школяр, вчасно обідала. Це обов'язково має бути здорова їжа, поживна , багата на вітаміни.

  Розпитуйте дитину, що вона їла сьогодні в школі, чи було їй смачно. Нехай пояснить , чому їжа їй не сподобалася. По можливості , можете навідатися до шкільної їдальні , щоб перевірити якість їжі. Якщо ж у вас є підозри , що дитина не обідає в школі з тих, чи інших причин, компенсуйте недолік необхідних елементів поживними сніданками і вечерею .

  № 4 . Перерви на туалет

  Поясніть дитині , чому важливо ходити в туалет вчасно , а не терпіти. По-перше , так малюк зможе уникнути неприємних ситуацій , по-друге , терпіння не впливає позитивно на дитячий організм. Скажіть дитині , що в цьому немає нічого ганебного . Якщо дитина захотіла в туалет під час уроку , нехай підніме руку і попроситься вийти .

  № 5 . Часто мити руки

  У школі діти стикаються з тисячами різноманітних мікробів . Саме тому , гігієна рук важлива для здоров'я школяра . Поясніть дитині , чому так важливо ретельно і часто мити руки. Відзначайте цю необхідність кожного разу.

  Перед початком навчального року почніть ретельніше стежити за тим , чи миє дитина руки , щоб у малюка виробилася відповідна звичка.

  № 6 . Бути готовим до захворювання

  Як би сильно ви не намагалися захистити здоров'я свого школяра від захворювань, і як би ретельно ви не привчали його дотримуватися правил гігієни , вам не вберегти малюка від захворювань протягом року. Будьте до цього готові. Якщо побачите , що вранці перед школою, малюк кашляє, або погано себе почуває, відразу прийміть відповідні заходи, щоб «схопити» перші симптоми хвороби вчасно.

  Попросіть на роботі відгул, щоб доглянути за малюком. При правильному і своєчасному догляді, дитина не захворіє.

  № 7 . Безпека

  Обов'язково нагадайте дитині про всі можливі заходи безпеки. Прогуляйтеся з нею  шкільним маршрутом , аналізуючи , які небезпеки можуть чекати її на шляху до школи і як їх можна уникнути.

  Чи не відпускайте маленьких дітей до школи без нагляду. Також, не думайте, що старший брат або сестра зможуть забезпечити контроль і повну безпеку . Насправді, відволікаючих факторів для 7-12 річних дітей безліч . Вони ще не вміють брати на себе таку відповідальність.

  Нагадайте також , що дітям не можна говорити зі сторонніми і йти з ними на контакт.

  № 8 . Фізичне навантаження

  Спорт і фізичне навантаження - важливі для людини. Особливо для малюка, адже спорт розвиває і загартовує організм. Почніть робити ранкову зарядку з дитиною. Запишіть її до спортивної секції. Виконуйте різні фізичні вправи вдома , або грайте в ігри , які сприяють фізичному розвитку дитини. Варіантів , знову ж , безліч . Але від цього залежить здоров'я школяра і здатність його організму створювати бар'єр перед тим чи іншим захворюванням.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.