Проведення загальноукраїнського круглого столу національної єдності є нагально необхідним заходом в нинішній надважкій ситуації в Україні. Він має в максимально демократичному і професійному форматі обговорити ситуацію в країні, нову редакцію Конституції, державоустрій в параметрах парламентсько-президентської республіки з недопущенням будь-якої монополізації влади в майбутньому; проблеми децентралізації влади, передання більших повноважень в регіони, розвитку місцевих громад; боротьбу з корупцією; питання економічної, гуманітарної політики. Про це в ефірі радіо «Ера» заявив голова парламентського об’єднання «Економічний розвиток», президент УСПП Анатолій Кінах.
«Ситуація в країні з точки зору ризиків безпрецедентна. Російська Федерація реалізує сценарій загострення протистояння з елементами громадянської війни, розпалює інформаційну війну, і це все спрямовано на руйнацію святих цінностей братства, довіри, симпатії між українським та російським народами, що не має аналогів за останні роки. В цих умовах Україна має вижити і стати міцнішою. Бойовики, в руках яких зброя, які винні в загибелі вже сотень мирних громадян, українських військових, мають бути в короткий час обеззброєні і покарані. Людей, які знаходяться під інформаційним тиском, залякані, втрачають віру в майбутнє – треба вислухати, зрозуміти і обов’язково їм допомогти, бо це функція держави – захищати своїх громадян, їх життя та добробут», – переконаний Анатолій Кінах.
Він наголосив, що учасниками круглих столів мають бути не лише представники усіх політичних сил з усіх регіонів, громадянського суспільства, наукових кіл, культури, освіти, медицини, але й обов’язково – люди, які користуються довірою у суспільстві, мають незаперечний моральний авторитет. Такі круглі столи мають пройти не лише в Києві, а й в регіонах. Велике значення має їх підтримка представниками громадянського суспільства, населення усієї України.
«Поняття суспільного діалогу повинно нарешті наповнитися конкретним змістом, наблизити нас до формування національного консенсусу з ключових для українського суспільства проблем. Продуктивна дискусія має домінувати в пошуку виходу з кризи протистояння на сході. В той же час потрібні дієві політичні, дипломатичні, соціально-економічні, інформаційні, інші заходи. Погоджуюсь з тим, що напрацьовані пропозиції мають бути імплементовані Верховною Радою України, у тому числі через механізми внесення змін до Конституції та законодавства України», – підсумував А.Кінах.
e-news.com.ua