У селі Ліщинка Кагарлицького району, 57-річний житель міста Києва, керуючи автомобілем «ВАЗ 2106» не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням, допустив з’їзд у кювет з подальшим наїздом на дерево. В результаті ДТП водій та дві дитини 6 і 4 років отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості.
Травмованих доставили до Кагарлицької центральної районної лікарні.
Констатуючи такі факти, а саме ДТП з дітьми-пасажирами, слід відзначити, що відповідальність за травмування у таких випадках повністю лягає на водіїв – батьків, родичів чи інших осіб, які доглядають дитину. Одним із заходів безпеки дитини-пасажира є дитяче автокрісло. Обираючи вказаний захід пасивної безпеки радимо, перш за все, звертати увагу на його відповідність загальним вимогам безпеки.
Воно повинно відповідати віковій групі дитини. Має бути можливість регулювання висоти і ширини спинки дитячого автокрісла, а також фіксаторів ременів безпеки, які в сукупності дозволяють налаштувати крісло індивідуально.
Пам’ятайте, комфортне розташування малюка в автомобільному кріслі не тільки убезпечить його життя, але й дозволить водію безперешкодно сконцентруватися на управлінні автомобілем. За недотримання заходів пасивної безпеки, яким в даному випадку являється дитяче крісло, стаття 125 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає попередження. Лояльний характер адміністративного стягнення свідчить про те, що законодавець закликає до усвідомленого ставлення батьків та осіб, що їх замінюють до безпеки дітей, за яких вони несуть не тільки моральну, але й юридичну відповідальність, наслідки якої, залежно від обставин, можуть бути значно серйознішими. Безпека наших маленьких пасажирів залежить від батьків.
За матеріалами прес-служби ГУ МВС у Київській області.
Магнолія-ТВ.com
e-news.com.ua