25 березня на базі Голосіївського району на острові Жуків відбулися навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту м. Києва з організації безпечного пропуску весняного льодоходу та повені.
Такого роду захід відбувся не вперше, до їх проведення спонукав досвід екстремальних природних ситуацій минулих років. Під час тренувань була відпрацьована взаємодія та координація всіх можливих учасників ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, характерних для весняного періоду.
Тренування включали два етапи: теоретичний і практичний. Під час теоретичного відпрацьовувався алгоритм роботи міжвідомчого оперативного штабу, який приймає стратегічні рішення і координує роботу всіх служб, та відпрацювання практичних завдань. До компетенції штабу відноситься визначення стратегічних завдань при загрозі виникнення надзвичайних ситуацій та під час ліквідації їх наслідків, оскільки повінь може супроводжуватися затопленням територій району і викликати необхідність часткової евакуації людей і тварин, призвести до руйнування будівель та споруд, розташованих у прибережній зоні.
За тактичним задумом, згідно оперативної інформації Українського гідрометеорологічного центру, циклон досяг міста Києва, його атмосферні фронти ускладнили погодні умови. У результаті різкого підвищення температури, швидкого танення снігу та випадання значних атмосферних опадів піднявся рівень води у річці Дніпро та річці Десна до відмітки 800 см. Температура повітря у цей час становить +15…+18 °С, вітер південно-західний, швидкість вітру 5-7 м/с.
Тож, отримавши ввідну, черговий Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації оповіщає керівний склад органів управління і сил цивільного захисту Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації. На місце події прибуває та відразу ж реєструється комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і комісії з питань евакуації Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації та учасників навчання. Оголошується рішення спільного засідання комісії щодо прийняття заходів, які спрямовані на локалізацію та ліквідацію надзвичайної ситуації, зменшення рівня можливих втрат та захист населення.
У ході навчань були відпрацьовані дії під час евакуації некерованого плавзасобу з людьми, організація порятунку людей на воді та надання медичної допомоги потерпілим, відкачка води з підтоплених територій.
Наприкінці заходу усім учасникам навчань було продемонстровано техніку та рятувальне оснащення, що перебуває у пунктах постійної дислокації і залучається у разі виникнення надзвичайної ситуації природного характеру.
Підбиваючи підсумки тренувань, була оцінена злагодженість дій усіх служб, які показали високі професійні дії під час відпрацювання евакуації людей, продемонстрували практичні навички під час долання наслідків надзвичайних ситуацій, характерних у весняну пору року.
e-news.com.ua