Вода, яку п`ють щодня кияни, украй небезпечна. Карієс, випадіння зубів, волосся, гастрит. А за найгіршого прогнозу – онкозахворювання
Ці недуги може підхопити кожен, хто щодня вживатиме звичайну воду з-під крану.
Під час перевірки водопровідної води в Інституті хімії води вже на першому етапі - біотестуванні - у «живій» водопровідній воді риби гинуть за 30-ть секунд.
За півтора тижня готовий повний аналіз: виміряли 33 хімічні, біологічні та мікологічні показники. Майже в третині - перевищення за санітарними нормами: вода більш забарвлена та окислювана, удвічі перевищена каламутність, із надлишком вуглецю та марганцю. Висновок експертизи: ця вода не придатна для пиття.
«Через півроку вже починається захворювання. Якщо є захворювання, воно загострюється, якщо немає - воно набувається. Різні хронічні захворювання - печінка, гастрит, карієс, випадання волосся», - розповідає кандидат біологічних наук інституту колоїдної хімії та хімії води Майя Верголяс.
«Вся ця мікрофлора мутована і ці забруднення хімічні, які там є, вони викликають онкозахворювання», - переконаний доктор хімічних наук, академік НАНУ, директор інституту хімії води Владислав Гончарук.
Не набагато краща за водопровідну і вся бутильована вода. Навіть так звана «дитяча». Гончарук пропонує в Києві, наприклад, користуватися тільки артезіанською водою. Але на сьогодні 34 бювети зі 186 не працюють. У їхній воді завищений уміст кремнію, заліза, марганцю та амонію. Причина - застарілі труби та фільтри.
e-news.com.ua