Як правило, валюту позичають на житло чи автомобілі. Нинішня ціна кредиту – від 14 до 16 відсотків річних. За прогнозами, після різкого здешевлення долара, попит на і так вже популярні серед населення, валютні кредити зросте на третину. Щоб його збити, банкіри змінюватимуть ставки. Позики в доларах стануть дорожчими, у гривні — дешевше.
Валентина Жуковська, перший заступник голови правління комерційного банку: "Пока что предложение денег на рынке и низкая инвестактивность субъектов предпринимательской деятельности останавливает нас от таких вот решений".
Антон Погорєлов, директор департаменту роздрібного бізнесу комерційного банку: "Можно ожидать, что в перспективе 3-4-5 месяцев спрос по-прежнему будет возрастать, но банки не смогу обеспечивать соответствующие объемы".
Дефіцит доларів банки можуть компенсувати низькими ставками за гривневими депозитами. Знижуватимуть їх поступово – відсоток за місяць. Не виключено, що у вересні за гривню платитимуть лише 9% річних. За зниженням вартості депозитів очікують і падіння ставок за кредитами у національній валюті.