• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Між Одесою та Індією: відновлюються економічні зв`язкі
  Опубликовано: 2006-03-30 13:05:00

  На початку зустрічі новопризначеного Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Індія в Україні Дебабрата Саха з виконувачем обов`язки голови Одеської облдержадміністрації Борисом Звягінцевим, котра пройшла 28 березня, обидві сторони з доброю ностальгією згадали ті ще недавні часи, коли потужно працювала морська лінія Одеса – Калькутта – Мадрас – Бомбей, а в Одесі знаходилося Генеральне Консульство Індії.

  “Тоді Одеса відігравала дуже важливу роль в економічному житті моєї країни”, - підкреслив дипломат.

  Та й сьогодні, на його думку, стратегічне значення портів так званої Великої Одеси важко переоцінити. Вони стали могутньою транзитною та експортно- імпортною базою не лише України, а й усієї Південно-Східної Європи.

  “І починаючи з 2001-го року, знову почали входити в поле зору інтересів індійських ділових кіл”, - сказав, продовжуючи розмову Борис Звягінцев.

  Далі він навів кілька фактів. Торік, наприклад, товарообіг між Одещиною та індійськими регіонами склав 80 мільйонів доларів, що майже вдвічі більше, ніж у 2004 році.

  Завдяки експорту продукції Одеського припортового заводу, а також підприємств машинобудівної галузі, торік у торговельних операціях область одержала позитивне сальдо. Сьогодні у Причорномор`ї працюють 5 спільних українсько-індійських підприємств зі вкладеними 6-ма мільйонами доларів капіталу індійських бізнесменів.

  “Так що поле для інвестицій вельми привабливе і благодатне”, - констатував Борис Звягінцев, запросивши при цьому і пана посла, і представників ділових кіл його країни взяти участь у третьому Міжнародному форумі інвестицій та інновацій, що пройде в Одесі 1-3 червня поточного року.

  Тим паче, що підґрунтя для активізації взаємовигідних економічних стосунків створено під час недавнього візиту в Україну Президента Індії, у ході котрого було підписано ряд документів і створено спільну робочу групу.

  “Нас, зокрема, цікавлять ваші відлагоджені і надійні технологічні лінії з переробки продукції агропромислового комплексу”, - зазначив Борис Звягінцев.

  Прийнявши запрошення і подякувавши, Дебабрат Саха пообіцяв визначитися з групою потрібних для нашого регіону ділових людей та, по можливості, приїхати на форум. Принаймні посприяти їх приїзду. А ще Надзвичайний і Повноважний Посол сказав, що він, прибувши в Україну, був приємно здивований тим, наскільки добре тут люди знають культуру його батьківщини: музику, танці, літературу, кінематограф. І, користуючись тим, що нинішній рік, за рішенням Президентів двох країн, оголошено роком Індії в Україні та України в Індії, він докладе максимум зусиль, аби ще ближче ознайомити одеситів з різними видами мистецтв його великого та самобутнього народу.

  "Урядовий портал"

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.