• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Для України та Молдови відкривається реальна перспектива вступу до ЕС

    Опубликовано: 2025-04-18 09:00:24

    Європейська Комісія визнає вступ України та Молдови до Європейського Союзу до 2030 року як цілком реалістичну мету. На цьому наголосила єврокомісарка з питань розширення Марта Кос під час зустрічі з журналістами в Брюсселі, організованої European News Room. Зміни у глобальному безпековому середовищі, за її словами, надали процесу розширення ЄС нової геополітичної ваги, що створює унікальне "вікно можливостей" для країн-кандидатів.

    Відповідаючи на запитання щодо конкретної дати — 1 січня 2030 року — яку вже озвучили деякі держави-члени ЄС, зокрема Литва, як можливу ціль вступу України до Союзу, Кос підтвердила: цей термін є досяжним. Вона підкреслила, що у самій Єврокомісії, а також серед країн-членів і в Раді ЄС, зростає розуміння необхідності рішучих кроків у відповідь на геополітичні виклики, перед якими постає Європа.

    За словами комісарки, нова хвиля розширення ЄС — не лише політичне рішення, а й стратегічна відповідь на зміну безпекового середовища. Членство України та Молдови в ЄС має не лише економічне чи правове значення, а стає також потужним інструментом гарантування стабільності й безпеки в регіоні. Зважаючи на відсутність перспектив вступу до НАТО у найближчій перспективі, членство в Євросоюзі розглядається як альтернатива у зміцненні позицій країн на міжнародній арені.

    Марта Кос також навела приклад країн Західних Балкан, для яких процес євроінтеграції значно активізувався. Зокрема, Чорногорія вже відкрила всі переговорні глави і може завершити процес вступу до ЄС до кінця 2026 року. Після формальної ратифікації угоди в країнах-членах, це може означати приєднання країни до ЄС вже у 2028 році.

    Так само й Албанія має намір завершити переговори про вступ до кінця 2027 року. За оптимістичним сценарієм, її членство в ЄС також може стати реальністю до 2030 року. Ці приклади, на думку Кос, підтверджують реальність подібного сценарію і для України та Молдови, які вже перебувають на активному етапі євроінтеграційного процесу.

    Нагадаємо, що 9 квітня у Брюсселі відбулася пресконференція за підсумками засідання Ради асоціації Україна – ЄС. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль тоді висловив сподівання, що Україна зможе відкрити всі шість переговорних кластерів до кінця 2025 року. Цей крок наблизить країну до повноцінного членства в Євросоюзі, яке дедалі частіше звучить як стратегічна мета на найближчі п’ять років.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.