• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Китай блокує постачання літаків Boeing через ескалацію торговельної війни зі США

    Опубликовано: 2025-04-16 14:00:16

    У відповідь на новий виток торговельного протистояння з Вашингтоном, уряд Китаю фактично заморозив імпорт літаків американської авіабудівної корпорації Boeing. Китайським авіаперевізникам наказано утриматися від приймання нових бортів та припинити закупівлю авіаційного обладнання й запчастин у США. Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

    Це рішення Пекіна стало прямою відповіддю на жорсткі економічні заходи США: адміністрація у Вашингтоні нещодавно ввела мита у розмірі 145% на ряд китайських товарів. У відповідь Китай оголосив про запровадження 125% мит на імпорт американської продукції, зокрема на літаки та деталі до них. Такі тарифи автоматично подвоюють вартість літаків Boeing, роблячи їх придбання або оренду фінансово невигідними для китайських авіакомпаній.

    За даними Bloomberg, Китай також розглядає варіанти підтримки компаній, які вже орендують літаки Boeing і можуть зазнати додаткових витрат через нову політику. Деякі джерела зазначають, що уряд шукає способи компенсувати зростання вартості для внутрішніх операторів.

    На даний момент близько 10 літаків моделі Boeing 737 Max готуються до вводу в експлуатацію в Китаї. Серед них — борти, призначені для China Southern Airlines, Air China та Xiamen Airlines. Частина літаків наразі знаходиться в Сіетлі, поблизу виробничих потужностей Boeing, інші вже розташовані на завершальному етапі в Чжоушані, східний Китай. Ймовірно, деякі з них пройдуть митне оформлення, якщо документи були завершені до набуття чинності нових мит 12 квітня, оголошених напередодні — 11 квітня.

    Попри напружену ситуацію, галузеві експерти не виключають, що позиції сторін ще можуть змінитися. Адміністрація Трампа вже відступила від частини раніше анонсованих мит, зокрема скасувала збори на продукцію компанії Apple, вироблену в КНР. Це свідчить про можливість перегляду деяких рішень у разі зміни політичного клімату або внаслідок дипломатичних домовленостей.

    Тим часом Boeing, яка вже зіштовхнулася з труднощами внаслідок кризи безпеки своїх літаків, тепер стикається з новим викликом, який може суттєво вплинути на її присутність на одному з найбільших авіаринків світу.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.