• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Перелік техніки з державною компенсацією зріс до понад 13 тисяч одиниць

    Опубликовано: 2025-04-11 18:00:31

    У 2025 році Міністерство економіки України вже втретє оновило Перелік сільськогосподарської техніки, яку аграрії можуть придбати з частковим відшкодуванням вартості. За новим оновленням до списку додано ще 1373 позиції, що є рекордним розширенням за весь час дії програми. Таким чином, наразі у переліку вже 13 283 одиниці української техніки, вартість яких компенсується державою на 25%.

    Як повідомляє пресслужба Мінекономіки, до оновленого переліку увійшли не лише нові моделі техніки, а й вісім виробників із різних регіонів країни. Серед них — підприємства з Харківської, Полтавської, Тернопільської областей, а також з міст Київ, Кропивницький і Дніпро. Програма активно розширюється, залучаючи нових учасників ринку до підтримки вітчизняного агросектору.

    За словами заступника міністра економіки Андрія Телюпи, у січні перелік поповнився на понад 100 одиниць, у березні — на 62, а зараз — на 1373, що стало найбільшим розширенням програми. Крім того, 28 вже акредитованих виробників значно розширили свій асортимент — ще на 722 позиції. Це свідчить про динамічний розвиток українського машинобудування для потреб сільського господарства.

    Серед нових видів техніки, що підпадають під компенсацію, є сівалки, борони, культиватори, глибокорозпушувачі, обприскувачі та розсадосадильні машини. Вся ця техніка відповідає критеріям локалізації, що є обов’язковою умовою участі у програмі.

    Лідерами за кількістю нових одиниць у списку стали виробники з Харківської області — 224 нові позиції. Їх наздоганяють підприємства з Вінниччини (148), Кіровоградщини (72), Дніпра та області (69), а також Київщини (52). Це свідчить про географічну диверсифікацію виробництва та рівномірний розвиток машинобудівної галузі в регіонах.

    Загалом до програми компенсації 25% вартості агротехніки вже долучилися 152 українські виробники, які підтвердили відповідний рівень локалізації своїх виробів. Така підтримка дозволяє не лише зменшити витрати аграріїв, а й стимулює внутрішнє виробництво, створення робочих місць та розвиток сучасного агросектору України.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.