• Головна / Main Page
 • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
 • АРХІВ / ARCHIVE
 • RSS feed
 • Харчування цуценят від народження до 1 року

  Опубликовано: 2023-08-17 09:15:37

  Правильне харчування цуценят важливе для забезпечення їхнього здоров'я та оптимального росту. Розглянемо важливі аспекти годування песиків і надамо корисні поради щодо того, який купити корм для собак на перший рік життя та як змінювати раціон на різних етапах росту.

  Перші тижні життя

  У перші тижні життя цуценята отримують усе необхідне з материнського молока. Грудне вигодовування має низку переваг і відіграє важливу роль у забезпеченні оптимального розвитку та здоров'я собаки.

  Молоко містить необхідні поживні речовини, антитіла та фактори росту, які сприяють зміцненню імунної системи цуценят і їхньому здоров'ю. У перші дні після народження тваринки отримують колострум — першу поживну рідину, яка містить багато антитіл і допомагає підвищити імунітет. Слід давати цуценятам доступ до материнського молока без обмежень. У цей період важливо забезпечити для матері здоровий раціон і доступ до свіжої води.

  Зазвичай із 3–4 тижнів можна вводити додаткові продукти — розмочений сухий корм або спеціальні раціони для цуценят. Для початку треба давати невеликі порції, збільшуючи їх поступово.

  Поступовий перехід до твердої їжі

  Коли цуценята досягають віку, коли вони готові перейти на тверду їжу, слід дотримуватися таких рекомендацій:

  1. Варто вибрати якісний комерційний корм спеціально для цуценят. Він містить необхідні поживні речовини для забезпечення здорового росту та розвитку.
  2. Перехід має відбуватися поступово. Почніть додавати невелику кількість сухого корму до звичайного раціону, змочуючи його в теплій воді або бульйоні. З кожним днем збільшуйте його кількість, зменшуючи об’єм рідини.
  3. Уважно спостерігайте за реакцією на новий корм. Якщо виявите будь-які негативні прояви, зверніться за консультацією до ветеринара.

  Забезпечте улюбленцеві постійний доступ до свіжої та чистої води.

  DJz8HcSp47unwpHO21tA2jIzrwt_pdSV8qN7aepjSymbbSlCVZNQc_vy7JjMVhmPa4nZn_Jp-pDQokFyY30e4Dffcu7zeT5clIf-Zh3GCHxSWQ6jgEz3m_vG-D0-qIi-98lCjNOxGwKAp3P3R1ckoa0

  Від 4 до 6 місяців: зміна раціону

  У віці від 4 до 6 місяців цуценята досягають нової стадії росту, що потребує змін у їхньому раціоні. Головні аспекти харчування в цей період:

  1. У цей час потрібно перевести улюбленця на спеціальний корм для молодих собак. Він враховує потреби тварини, що активно росте, забезпечує оптимальний розвиток м'язів, кісток та органів.
  2. Розмір та порода можуть впливати на харчові потреби. Деякі тварини мають специфічні вимоги до раціону. Зверніть увагу на вказівки виробника та проконсультуйтеся з лікарем.
  3. У цьому віці цуценята стають більш активними, тому потребують більшої кількості енергії. Збільшіть частоту годування або розмір порції чи переведіть тварину на корм з відповідним складом.

  Врахуйте потреби в поживних речовинах, включно з білками, вітамінами та мінералами, які сприяють правильному росту, розвитку та функціонуванню органів.

  Від 6 до 12 місяців

  У цьому віці цуценята стають більшими та активнішими, тому їхня потреба в їжі зростає. Поступово збільшуйте розмір порцій, щоб забезпечити їх усіма необхідними поживними речовинами й достатньою кількістю калорій.

  Кожна тварина має свої індивідуальні особливості, коли йдеться про харчування. Тож враховуйте розмір породи, рівень активності та стан здоров'я вашого улюбленця для визначення оптимальної кількості та складу раціону.

  У період від пів року до року особливу увагу слід приділяти підтримці здоров'я шкіри, шерсті та зубів цуценяти. Собака має споживати достатньо вітамінів, мінералів та інших поживних речовин. Можливо, варто додати до раціону спеціальні прикорми.

  Регулярно відвідуйте ветеринара, щоб стежити за здоров’ям чотирилапого та вчасно коригувати раціон.

  e-news.com.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.