Невже з такого віку можна займатися йогою? Не тільки можна, а й треба. Малюки починають займатися йогою ще до народження. Картинки УЗД показують, що дітки можуть сидіти в позі лотоса вже в животі у мами.
Кажен день, який малюк проживає до року, дорівнює майбутньому року життя по подіям і емоційному забарвленню. У цей період значимі всі слова, почуті від оточуючих, інтонація, з якою вони були сказані, всі тілесні відчуття. У цей час відбувається закладка всього майбутнього життя. Саме тому так важливо з найперших днів піклуватися про фізичний розвиток малюка, тому що через тіло малюк пізнає світ і розвивається.
За допомогою занять бебі- йогою ми отримуємо можливість максимально розкрити природний потенціал кожної конкретної дитини. Цей процес не можна прискорювати, але й обмеження руху і недостатня стимуляція можуть призвести до відставання у розвитку.
Для початку давайте внесемо точність у розуміння, що таке бебі-йога. У нашій країні під терміном «бебі-йога» існують три різні напрями занять з маленькими дітьми.
1.Йога для новонародженого
Мануальна техніка, яка застосовувалася як частина повивального мистецтва нашими предками для звільнення хребта і великих суглобів дитини від напруги і деформацій, що виникли в процесі родової діяльності, для зняття родового стресу. Чому її назвали бебі-йогою? Багато руху, скоєних з тілом дитини, схожі на йогические асани і впливають на новонародженого подібно ім. Ця практика виконується тільки висококваліфікованими фахівцями в перші два тижні після пологів.
2.Динамічна гімнастика
Дінамічна гімнастика з’явилася в кінці 80-х років ХХ століття. Це комплекс динамічних та статичних вправ для немовляти. Вправи виконуються у вигляді розгойдувань, обертань, поворотів тіла на руках і ногах. Багатьом дітям подобаються ці вправи, але не всім можна займатися динамічною гімнастикою. У цій практиці досить сильно навантажуються суглоби, тому виконувати їх можна дуже акуратно і після інструктажу досвідчених фахівців.
3.Бебі-йога по системі Birthlight
Організація Birthlight була заснована в Англії Франсуазою Барбарою Фрідман, яка займається розробкою програм на основі йоги для мам і малюків. В основі вправ звичайні пози хатха йоги, тільки адаптовані для малюків. Свого часу ця практика викликала фурор в Англії і була сприйнята батьківським співтовариством цієї країни, а потім і всім світом як одна з найбільш гармонійних для батьків і дітей, адже крім фізичного розвитку, вона м’яко стимулює і емоційні зв’язки зі зростаючою дитиною.
Заняття бебі-йогою дозволяють максимально розкрити природний потенціал кожної конкретної дитини, стимулюючи фізичний та інтелектуальний розвиток малюка. Заняття включають в себе:
•дитячий масаж,
•нескладні рухи на основі асан (поз), що супроводжуються веселими пісеньками та потішками,
•особливі прийоми носіння дитини,
•спілкування з дитиною,
•глибока релаксація.
Крім того, ці заняття дозволяють мамі відновити тіло і зміцнити м’язи після пологів, знайти гармонію і розслаблення в період догляду за малюком. І неважливо, є досвід заняття йогою чи ні — всі вправи дуже прості, зрозумілі та дуже ефективні.
Корисні властивості занять для мам і малюків:
•поліпшується сон малюка, стає глибшим і регулярним;
•більш врівноваженим стає поведінка;
•нормалізується травлення і зникають від кольок;
•підвищується імунітет;
•малюк отримує достатній обсяг активного спілкування з дорослим, що йому життєво необхідно з перших днів; розвиваються всі життєво важливі системи організму дитини (нервова, травна, серцево судинна та інші);
•малюки вчаться взаємодіяти з оточуючими і включатися в гру;
•завдяки заняттям швидше загоюються родові травми у мами, і проходить післяродовий стрес у малюка;
•у мами відновлюються абдомінальні (черевні) м’язи і органи малого тазу;
•зміцнюються м’язи спини, розкривається грудна клітка і розслабляються плечі, як наслідок формується хороша постава.