Військово-лікарські комісії (ВЛК) реформуватимуть за напрямками цифровізації, зниження навантаження на членів комісії та спрощення бюрократичних процедур. Про це для матеріалу LIGA.net про реформу ВЛК розповіла заступниця голови МОЗ із цифрової трансформації Марія Карчевич.
За її словами, зараз ВЛК, які перебувають у системі військової медицини, зовсім не цифровізовані: у них відсутні електронні черги, медичні інформсистеми та електронний документообіг. "Глобально проблема вирішиться, коли буде впроваджено електронний документообіг між шпиталями, частинами та військкоматами", – каже Карчевич.
Заступниця міністра зазначає, що реформа йде за трьома напрямками:
1. Цифровізація. Планується застосувати у військовій медицині досвід цивільної, яка давно працює з електронною системою охорони здоров'я. Це має дати військовим госпіталям доступ до електронної медкартки, готуються запуск електронної черги та впровадження електронного документообігу.
Загалом має вийти підхід "документи, виплати та послуги ходять за військовим, а не він за ними", каже Карчевич. На її думку, цифровізація також має мінімізувати людський фактор та допомогти у боротьбі з корупцією.
2. Нормативно-правове регулювання. За словами заступниці міністра, розробляються зміни до законів та підзаконних актів, щоб удосконалити процеси та зменшити бюрократію.
3. Зниження навантаження на працівників ВЛК. Кількість комісій розширюється шляхом залучення цивільних медичних установ, пояснює Карчевич.
У парламентському комітеті з нацбезпеки очікують перших зрушень цієї весни, каже LIGA.net заступниця голови комітету Мар'яна Безугла (фракція Слуги народу).
Співзасновник ГО "Принцип", яка бере участь у міжвідомчій групі з реформи, Масі Найєм очікує змін у такі терміни: розширення мережі ВЛК – місяць-півтора, цифровізація – три-чотири місяці, зниження корупційних ризиків під час визначення інвалідності на МСЕК – пізніше.
Марко Сировой
e-news.com.ua