Євросоюз планує навчити до 15 000 українських військових у рамках тренувальної місії, яку ЄС організує для Збройних Сил України. Під час обговорення подробиць в країн ЄС виникли деякі розбіжності. Про це повідомляє Spiegel.
За інформацією Spiegel, за останні тижні на робочому рівні держави-члени ЄС домовилися про те, що до 15 000 українських військових мають якнайшвидше пройти навчання за межами країни.
За словами дипломатів, які брали участь у переговорах, 3000 українських військових мають пройти спеціальну підготовку, наприклад тактико-бойову підготовку для командирів або курси для інженерів.
Плани місії, які глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель запропонував наприкінці серпня, мають визначити вже в середині жовтня. За словами дипломатів ЄС, тоді все може піти дуже швидко.
Як зазначає Spiegel, досі окремі країни ЄС навчали українців за двосторонніми проєктами.
Коли ЄС розпочне місію (вона називатиметься Місія військової допомоги Європейського Союзу, або скорочено EUMAM), діяльність окремих держав буде об'єднана, що має покращити координацію.
За даними Spiegel, у країн ЄС виникли деякі розбіжності щодо деталей планування місії.
Польща запропонувала створити центральний тренувальний табір для українців неподалік кордону з Україною. За словами військових, поляки хотіли навчати там бойові групи аж до батальйону.
У Німеччині вважають, що створення великого тренувального табору в Польщі зайняло б багато часу і що такий табір має бути ретельно захищений від можливого шпигунства з боку російських спецслужб, а також від можливих нападів чи диверсій.
Зрештою в ЄС знайшли компроміс, повідомляє Spiegel.
Поляки мають створити невеликий штаб (Штаб збройних сил) та отримають для цього кошти ЄС.
Замість центрального тренувального табору мають бути організовані індивідуальні курси у країнах ЄС.
Німеччина планує власні навчальні курси. Так, наприклад, українських командирів могли б навчати тактиці у центрі бойового моделювання бундесверу. Крім того, у ФРН планується навчати інженерів, саперів, медиків та інших фахівців.
Остаточні деталі місії EUMAM мають бути обговорені у Брюсселі наступного тижня. Рішення щодо проєкту має бути ухвалене на наступній офіційній зовнішній раді ЄС 17 жовтня.
Наталія Медведєва
ЛIГАБiзнесIнформ