Ця дія здається нешкідливою, але, на думку вчених, лоскіт може зашкодити дітям.
Попри зайнятість, батьки люблять грати зі своїми дітьми. І дуже часто такою розвагою стає лоскіт. Багатьом дорослим здається, що якщо дитина безперервно сміється, то йому це подобається. Але насправді лоскіт може бути болісним і неприємним, інформує Ukr.Media.
Лоскочуть зазвичай чутливі частини тіла (наприклад, пахви, талію, підошви). Однак реакція сміху не означає, що люди, яких лоскочуть, задоволені. Опитування показало, що лише 32% респондентів заявили, що їм сподобалося, коли їх лоскотали, 32% було все одно, а 36% сказали, що їм не подобається, коли їх лоскочуть.
Але багато дорослих як і раніше лоскочуть дітей, граючи з ними. Ця дія здається нешкідливою, але, на думку вчених, лоскіт може зашкодити дітям.
Ось чому ви не повинні лоскотати дітей:
Навіть якщо діти сміються, це не означає, що лоскіт їм подобається
Майже всі будуть сміятися, коли їх лоскочуть, але проблема в тому, що діти все одно будуть це робити, навіть якщо вони ненавидять лоскіт. Діти, особливо гіперактивні, не можуть перестати сміятися, коли їх лоскочуть. Цей рефлексивний сміх дає батькам ілюзію, що дитина задоволена.
У дослідженні, проведеному в Каліфорнійському університеті в 1997 році, вчені виявили, що лоскіт не створює такого ж почуття щастя, як коли хтось сміється над смішним жартом. Лоскіт створює тільки ілюзію сміху щастя.
Діти не можуть сказати вам, щоб ви зупинилися
Є величезна різниця між любов’ю та утриманням дитини для того, щоб лоскотати, і спостерігати за сміхом. Сміх дитини в цьому випадку абсолютно неконтрольований і є чисто рефлекторним. Він заважає малюкові сказати вам, щоб ви зупинилися.
Раніше лоскіт використовувався, щоб мучити людей
Лоскіт здавна використовувався як катування. В Китаї лоскіт був способом мучити дворян, тому що він не залишав слідів, і жертви легко і швидко одужували. А в Японії було спеціальне слово, що позначає тортури лоскотом — kusuguri-zeme.
У Середньовіччі теж вдавалися до цього методу: голі ступні ніг жертви фіксувалися, і кожен, хто проходив повз, міг полоскотати їх. Були ще більш витончені тортури: ступні людини посипали сіллю, яку потім злизували вівці.
Вчений з Університету Кентуккі вивчив 150 дорослих, яких більшу частину дитинства лоскотали їх брати та сестри. Більшість учасників вважають, що лоскіт — це тип фізичного насильства. Вчений прийшов до висновку, що лоскіт може викликати екстремальні фізіологічні реакції у жертв, такі як блювання і втрата свідомості через нездатність дихати.
Лоскіт може викликати психологічну травму і наслідки на все життя
За словами докторів, небажаний лоскіт може викликати «величезну психологічну біль». Іноді збиток може тривати все життя. Експерт по вихованню дітей, засновник сімейної організації, сказала: «Багато років слухаючи людей, які розповідають про психологічні проблеми дитинства, я можу стверджувати, що лоскіт може викликати хворобливі відчуття».
Від надмірного та тривалого подразнення рецепторів шкіри підвищується поріг судомної готовності. Це може призвести до судомного синдрому і в результаті — до зупинки дихання.
У дитини формується рефлекс напруги, тому фахівці рекомендують ніколи не грати з дітьми у формі лоскоту. Особливо якщо дитина сонлива або голодна. Знайдіть інші більш цікаві способи розважатися.
Крім того, дитина може вирішити, що дорослі мають право робити те, що вони хочуть, з його тілом, навіть якщо він просить припинити. Але тільки діти можуть контролювати своє власне тіло. Дитина повинна засвоїти — якщо хтось хоче доторкнутися до нього, обняти або потиснути йому руку, він повинен спочатку запитати дозволу. Це попередить можливість жорстокого або небажаного контакту.
e-news.com.ua