Якщо ви не вживали цей напій, то саме час почати!
Вплив чаю на мозок
Ви регулярно п’єте чай? Дослідження, проведене Національним університетом Сінгапуру, показало, що у вас може бути вища ефективність мозку у порівнянні з тим, хто п’є його рідко, інформує Ukr.Media.
Досліджуючи дані візуалізації мозку у літніх людей, дослідники виявили, що у тих, хто вживав чай принаймні чотири рази на тиждень, області мозку були з’єднані більш ефективно, повідомляє CNA.
Дослідницька група набрала 36 дорослих у віці 60 років і старше і зібрала дані про їх здоров’я, спосіб життя і психологічне благополуччя. Вони також пройшли нейропсихологічні тести і магнітно-резонансну томографію (МРТ) для дослідження, яке проводилося з 2015 по 2018 рік.
Результати показали, що у тих, хто вживав зелений чай улун або чорний чай, принаймні, чотири рази на тиждень протягом 25 років, області мозку були пов’язані більш ефективно.
Керівник групи асистент професор Фен Лей з Департаменту психологічної медицини в Медичній школі NUS Yong Loo Lin сказав, що результати показують, що регулярне вживання чаю може захистити мозок від когнітивного старіння.
«Візьміть як приклад аналогію з дорожнім рухом — розгляньте області мозку в якості пунктів призначення, а зв’язки між областями мозку — це дороги. Коли дорожня система краще організована, рух транспортних засобів і пасажирів стає більш ефективним і використовує менше ресурсів.
Точно так само, коли зв’язки між областями мозку більш структуровані, обробка інформації може виконуватися більш ефективно», — сказав професор Фенг.
Попередні дослідження показали, що споживання чаю корисне для здоров’я людини, а позитивні ефекти включають поліпшення настрою і профілактику серцево-судинних захворювань.
Інше дослідження, проведене Asst Prof Feng, яке було опубліковано у 2017 році, показало, що щоденне споживання чаю може знизити ризик зниження когнітивних функцій у літніх людей на 50 відсотків.
«Наші поточні результати, що стосуються мережі мозку, підтверджують наші попередні висновки, показуючи, що позитивні ефекти регулярного чаювання є результатом поліпшення організації мозку, викликаної запобіганням порушення міжрегіональних зв’язків», — сказав він.
Дослідження, проведене співробітниками Університету Ессекса і Кембриджського університету, було опубліковано в науковому журналі Aging 14 червня. Згідно прес-релізу, наступним кроком у дослідженні буде розуміння того, як функції, такі як пам’ять, виникають в мозкових ланцюгах, і чи можливі втручання для кращого збереження пізнання в процесі старіння.
e-news.com.ua