Таке відкриття зробили вчені з США, як передає Интернет-издание для девушек и женщин от 14 до 35 лет Pannochka.net
Периваскулярна жирова тканина навколо судин не тільки накопичує ліпіди, але і безпосередньо впливає на релаксацію судинних тканин, інформує Ukr.Media.
Вчені з Мічиганського державного університету знайшли нові докази того, що периваскулярна жирова тканина, що оточує наші артерії, може відігравати важливу роль у підтримці здоров’я кровоносних судин. Стаття про це опублікована в журналі Scientific Reports.
Група дослідників під керівництвом професора фармакології Стефані Уоттс показала, що жирова тканина допомагає судинам частково компенсувати напруження, яке вони відчувають при розтягуванні.
«Це добре, тому що судина витрачає менше енергії та не відчуває настільки сильного стресу», — підсумовує Уоттс.
Корисні функції периваскулярної жирової тканини (ПЖТ) значною мірою ігнорувалися дослідниками. Вважалося, що її основне призначення — запасати ліпіди і не більше того. Однак ступінь впливу жиру на наші судини виявилася набагато більшою. Стефані Уоттс навіть висунула пропозицію вважати ПЖТ ще однією, четвертою оболонкою кровоносних судин під назвою tunica adiposa.
Більш ранні дослідження показували, що ПЖТ виділяє речовини, здатні викликати скорочення або релаксацію судин. У новій роботі дослідники хотіли зрозуміти, чи може жирова тканина безпосередньо впливати на функціонування кровоносних судин і давати певну «структурну перевагу» артеріям.
Вчені помістили кільця аортальних клапанів лабораторних щурів в інкубатори. Частину цих кілець покрили жировою тканиною. Потім зразки незначно розтягували протягом 30 хвилин і перевіряли, як анатомічні структури поверталися в первісний стан. Зразки, вкриті жировою тканиною, показали значно кращу здатність до релаксації, ніж інтактні зразки.
«Це відкриття може значною мірою вплинути на те, як дослідники тестують препарати та методи лікування, пов’язані з проблемою накопичення жирових бляшок в наших артеріях, тобто з атеросклерозом. Наша робота дає нове визначення поняттю функціональних кровоносних судин і включає в них те, що може бути дисфункціональним при хворобах. Нам потрібно звернути увагу на цей шар кровоносної судини, тому що він робить набагато більше, ніж ми спочатку думали», — резюмує Уоттс.
e-news.com.ua