• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Вчені пояснили, як коні здатні стримати катастрофічно різке наростання глобального потепління
  Опубликовано: 2022-06-11 21:24:08

  Стада копитних допоможуть зберегти вічну мерзлоту, як передає Интернет-издание для девушек и женщин от 14 до 35 лет Pannochka.net

  Розморожування вічної мерзлоти в Арктиці з-за поступової зміни клімату загрожує виділенням великих обсягів парникових газів. Воно, в свою чергу, ще сильніше розжене глобальне потепління. Дослідження Університету Гамбурга показало, що в боротьбі з різкою втратою обсягів мерзлоти можуть допомогти стада великих копитних — коней, бізонів та північних оленів, інформує Ukr.Media.

  Професор Крістіан Бір каже, що теоретично 80% всіх ґрунтів з вічною мерзлотою у світі можна зберегти до 2100 року. Однак, якщо не вживати ніяких заходів, до цього часу як мінімум половина світової вічної мерзлоти вже буде втрачена. Дослідники розглянули кілька нетрадиційний контрзахід: переселення дуже великих стад великих травоїдних.

  Понад 20 років тому вчені Сергій і Микита Зімови переселили у район Плейстоценового парку, розташованого в районі селища Черського (північний схід Якутії), стада бізонів, зубрів, оленів та коней. Весь цей час проводяться спостереження за впливом цих тварин на ґрунт.

  Температура ґрунту взимку в цих краях істотно вища, ніж температура повітря. При цьому шар пухнастого снігу діє як теплоізолятор, не даючи холодному повітрю досягати мерзлоти. Виявилося, коли копитні пасуться, то топчуть і розривають сніг на великих просторах, це сильно знижує ізоляційні властивості покриву, збільшуючи охолодження вічної мерзлоти. «Цей тип природних маніпуляцій в екосистемах, які особливо актуальні для кліматичної системи, досі мало досліджений, але володіє величезним потенціалом», — пояснює Бір.

  Експерименти, які тривають багато років свідчать, що при заселенні стада всього в сотню голів на простір розміром в один квадратний кілометр товщина снігового покриву стає в середньому приблизно вдвічі менше. Команда Біра планувала з’ясувати, як це позначиться, якщо такий підхід застосувати до всіх арктичних ґрунтів з вічною мерзлотою. Чи зможе вплив тварин хоча б в теорії пом’якшити інтенсивність потепління і знизити відтавання мерзлоти?

  Задіявши кліматичну модель, Бір і його колеги змоделювали температурні процеси, що відбуваються протягом усього року. Розморожування половини вічної мерзлоти з вказаною вище швидкістю станеться, якщо викиди будуть рости без прийняття необхідних заходів (що відповідає сценарію RCP 8.5 за останнім Звітом про оцінку Міжурядової групи експертів зі зміни клімату). Тоді температура вічної мерзлоти стане вищою на 3,8 градуса Цельсія. Це поганий, але не абсолютно нереалістичний сценарій.

  Застосування методу з переселення стада знизить нагрівання до 2,1 градуса, що на 44 відсотки менше і могло б бути достатнім для збереження 80% мерзлоти, як показує модель.

  Настільки хороші результати навряд чи вдасться отримати на практиці, оскільки навряд чи вийде переселити стада у всі райони з вічною мерзлотою. Але результати показують, що навіть менша кількість заселених копитних справляє охолоджуючий ефект.

  Команда також оцінила потенційні побічні фактори «кінського експерименту». Наприклад, влітку стада руйнують покрив моху, який теж працює як теплоізоляційний шар, але на цей раз зі знаком плюс: він не дає мерзлоті нагріватися. Цей аспект теж врахували при моделюванні, але плюсів від ефекту взимку в кілька разів більше. У майбутній роботі дослідники планують спільну роботу з біологами: це допоможе з’ясувати динаміку переселених стад.

  aspekty.net

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  04 авг, 12:30

  01 авг, 14:00

  27 июл, 17:30

  27 июл, 09:30

  25 июл, 09:15

  22 июл, 10:00

  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.