Поєднання деяких продуктів може звести нанівець їх користь, та ще й завдати шкоди організму.
Лікарі-ендокринологи наголошують, що досі у людей існують звички поєднувати продукти, які при одночасному вживанні, з медичної точки зору, стають марними або навіть небезпечними, інформує Ukr.Media.
До таких сполучень відносяться какао з додаванням молока. Річ у тому, що щавлева кислота, яка у великій кількості присутня в какао не дає засвоюватися кальцію, що міститься в молоці. Таке поєднання двох напоїв здатне призвести навіть до загострення наявних захворювань.
Не несе користі для організму і улюблений багатьма бутерброд, що складається з білого хліба і варення або джему. Таке поєднання призводить до того, що в організм потрапляє велика кількість швидких вуглеводів, що викликає різке підвищення цукру в крові. Якщо вам зовсім вже не під силу — хочеться додати до напою бутерброд, то краще за все замінити звичайний білий хліб цільнозерновим. А замість варення або джему покласти шматочок сиру.
Багато людей вважають ідеальним сніданком або перекусом таке блюдо, як висівки з молоком. За словами фахівців, таке поєднання утворює нерозчинні хімічні сполуки в організмі, заважаючи вбиратися мінералам і ускладнюючи процес перетравлення їжі.
Бутерброд на житньому хлібі та кава. Бутерброд на житньому хлібі або хлібі з цільного зерна — відмінний сніданок, багатий вітамінами і мінералами. Та й в чашці кави повно антиоксидантів, які захищають нас від раку і передчасного старіння. Біда одна: кофеїн перешкоджає всмоктуванню багатьох корисних речовин, а значить всі ваші старання харчуватися правильно зійдуть нанівець.
Швидка вечеря, що складається з піци і газованої води, є для організму справжньою «отрутою». Таке харчування призводить до захворювань шлунково-кишкового тракту та підвищення цукру в крові.
Також не варто їсти одночасно курку — наприклад, в супі або другому блюді, і печінку — наприклад, в популярному салаті. Ці два корисних окремо продукту не повинні перебувати в близькому сусідстві. Тому що цинк, що міститься в курці, і вітамін В9, яким так багата печінка, заважають один одному засвоюватися. А також ускладнюють процес перетравлення їжі.
Арахіс та пиво. Цей боб (а арахіс відноситься саме до сімейства бобових, а не до горіхів) поєднує в собі велику кількість вітамінів групи В, Е, РР і D, а також такі мінерали, як натрій, калій, кальцій, марганець, фосфор і залізо. Але алкоголь більшість з цих корисних речовин руйнує, так що, якщо ви звикли споживати арахіс тільки в якості пивної закуски — відвикайте.
e-news.com.ua