• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Вчені виявили, що діти, які живуть у більш «зелених» районах, мають вищий рівень IQ
  Опубликовано: 2022-05-25 08:08:45

  Кількість «зелені» у місті впливає на когнітивний розвиток дітей.

  Дитинство має дуже сильний вплив на те, як складеться доросле життя людини. І свою роль тут грають не лише виховання, освіта і психологічна атмосфера у родині, а й інші, куди менш очевидні фактори, інформує Ukr.Media.

  Бельгійські вчені з Університету Хасселта вивчили 620 дітей у віці від семи до 15 років, що живуть у міських, приміських і сільських регіонах країни. В ході роботи було встановлено, що існує явна кореляція між IQ дитини і кількістю зелених насаджень у місці, де ця дитина живе. Відповідна стаття опублікована у виданні PLOS Medicine.

  Дослідники оцінювали кількість зелених зон, що припадають на одну дитину, по супутникових знімках території Бельгії. Потім ці дані порівнювали з результатами тестів IQ і оцінками поведінки. Виявилося, що тривідсоткова різниця в озелененості міського району підвищує коефіцієнт інтелекту дітей, які там проживають, у середньому на 2,6 бала. При цьому в приміських і сільських районах такої залежності не спостерігається.

  Середній показник IQ дітей, які брали участь у дослідженні, становив 105 балів; 4% випробовуваних, чий коефіцієнт інтелекту був нижчим 80, росли саме в районах з низьким рівнем озеленення. Автори роботи не змогли точно встановити, з чим це пов’язано. Найімовірніше, діти, що живуть в «зелених» районах, мають більше можливостей для різноманітних ігор з друзями у дворі і менш схильні до впливу шумових забруднень.

  Це вже не перше дослідження на цю тему. Кілька більш ранніх робіт показували, що у дітей, в районі проживання яких спостерігалося досить велика кількість зелених насаджень, була вищий ступінь когнітивного розвитку і нижчий ризик розвитку психічних захворювань у зрілому і похилому віці. Але робота бельгійських вчених стала першою, що врахувала добробут сімейства і рівень освіти батьків випробовуваних, а також показала, що когнітивні здібності залежать не лише від матеріального становища і виховання.

  «Я завжди з обережністю ставлюся до терміну «інтелект», оскільки у нього складна історія і неприємні асоціації, — коментує результати роботи екологічний психолог Меттью Уайт. — Але, у всякому разі, це дослідження могло б допомогти відійти від розуміння інтелекту як вродженого — адже на нього може впливати і навколишнє середовище».

  aspekty.net

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  САМОЕ ЧИТАЕМОЕ

  01 июл, 13:45

  30 июн, 17:00

  30 июн, 16:00

  30 июн, 15:30

  30 июн, 13:30

  30 июн, 12:45

  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.