• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Українським біженцям дозволили вступ до вузів Німеччини без шкільного атестата
  Опубликовано: 2022-04-21 17:30:48

  Наявність шкільного атестата – одна з обов'язкових умов для навчання у німецькому університеті. Для тих, кому довелося тікати від війни в Україні, у Німеччині зробили виняток. Про це пише DW, пише УНН.

  Деталі

  Нововведення стосується тих, хто навчався останній рік у школі в Україні та через російське військове вторгнення не зміг скласти випускні іспити та отримати атестат, а також тих, хто розпочав навчання в українському виші, але з тієї ж причини не закінчив перший курс.

  За правилами, що діють у ФРН, подавати документи в німецький вуз можуть лише ті здобувачі, освіта яких формально відповідає німецькому атестату зрілості (Abitur). Оскільки німецькі школярі навчаються 12-13 років, тобто довше, ніж школярі в Україні.

  Зокрема, українці з атестатом про повну загальну середню освіту мають додатково відучитися один рік або у вузі на батьківщині, або у коледжі довузівської підготовки в Німеччині – і лише після цього вони здобувають право на вищу освіту в німецькому університеті.

  Важлива умова при вступі – наявність довідки з вітчизняного вишу та шкільного атестату. Тепер же, за рішенням Конференції міністрів освіти та культури федеральних земель Німеччини, для тих, хто втік від війни в Україні, зроблено виняток. І без відповідного документа студенти першого курсу можуть подавати заявку на учбове місце безпосередньо до одного з університетів Німеччини.

  Вступні іспити зазвичай відсутні, але необхідні знання німецької мови , якщо спеціальність не англомовна. А одинадцятикласники можуть вступати до коледжу довузівської підготовки без атестату.

  Нагадаємо

  В Україні попри воєнний стан вступна кампанія-2022 не скасовується. Замість традиційного ЗНО абітурієнти складатимуть його спрощений аналог – національний мультипредметний тест (НМТ): це завдання з української мови, математики, історії України.

  Юрій Свиридюк

  Джерело: УНН

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.