• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • У яких галузях українці найчастіше відкривають ФОПи
  Опубликовано: 2022-01-24 10:00:08

  За 2021 рік кількість ФОПів зросла на 83 257 або на 4% – зараз їх майже 2 млн. Це найкращий результат за останні 5 років. Для порівняння, у 2020 році зростання становило 22 455 ФОП або 1,2%.

  Про це повідомляє Опендатабот, платформа для роботи з відкритими даними.

  IT-ФОПи — найактивніша частина приватних підприємців у 2021 році, їх частка загального приросту серед усіх компаній склала більше половини (53%). IT-сфера зросла за рік на 44,5 тис. ФОПів-програмiстiв (+26%), чим не може похвалитися жоден інший вид діяльності.

  На другому місці за приростом — бізнеси, що надають інформаційні послуги (+9 тис. або 24%). На третьому місці — підприємці кафе та ресторанів (+6 тис. або +10%), що виросли попри локдауни та карантинні обмеження.

  Кількість підприємців, що займаються роздрібною торгівлею, зросла на 7 тис. одиниць, що, втім, становить лише 1% їх загальної кількості. Приріст ФОПів показує, що нових бізнесів відкривалось більше, аніж було закрито “старих”, зареєстрованих раніше.

  Яких ФОПів поменшало? Деякі види бізнесу, навпаки, — не зростали, а скорочували свою діяльність. Зокрема, серед найбiльших груп, де кiлькiсть пiдприємцiв перевищує 10 тис., значно скоротилась кількість ФОПів, що займаються поштовою та кур’єрською діяльністю (-8,5%). Їх просідання – досить несподіване, адже ці сфери вважаються перспективними.

  Негативну динаміку показали також такі групи підприємців, як авіаційний транспорт (-8%), діяльність у сфері радіомовлення та телевізійного мовлення (-8%), складська діяльність (-5%) та оптова торгівля (-2%). Всi цi групи ФОПів демонструють падіння показників уже другий рік поспіль.

  Инф. finance.ua

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.