• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Будівництво АЕС у Фінляндії може ускладнитися через загострення ситуації в Україні
  Опубликовано: 2022-01-19 15:00:08

  Будівництво шостої атомної електростанції "Ханхіківі-1" у Фінляндії може сповільнитися через загострення ситуації на сході України, про це пише видання Euractiv.

  Зазначається, що корпус реактора шостої атомної електростанції Фінляндії має випускатися на заводі в Україні приблизно за 50 кілометрів від лінії фронту.

  Передбачається, що Управління з радіаційної та ядерної безпеки Фінляндії (STUK) контролюватиме і перевірятиме процес, проте доступ на майданчик може виявитися важчим, враховуючи поточну ситуацію, пише видання.

  Проте директор із комунікацій атомної енергетичної компанії Fennovoima, майбутній оператор атомної електростанції "Ханхіківі-1" Сакарі Котол, сказав, що досі не було жодних затримок і проєкт атомної електростанції йде за планом.

  Водночас структура власності Fenovoima може ускладнити проєкт вартістю 7 млрд євро, повідомляє видання. Компанія на 66% належить фінській Voimaosakeyhtiö SF, решта належить RAOS Voima Oy, фінській дочці російського Росатома.

  Росіяни приєдналися до консорціуму після того, як німецька E.ON вирішила відмовитись від проєкту у 2014 році. Як повідомляє Euractiv, якщо Росія нападе на Україну, Росатом, швидше за все, потрапить під санкції.

  Планується, що комерційна експлуатація "Ханхіківі-1" розпочнеться у 2029 році. Проте завод досі не має ліцензії на будівництво, а російський постачальник не поспішає надавати необхідну документацію з безпеки. Також необхідно вирішити питання зі сховищем ядерних відходів.

  Наталия Фреик

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA является частью

  Free Ukraine Media Group

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.