26 жовтня Центр громадського здоров’я разом із Міністерством охорони здоров’я, Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Центром з контролю та профілактики захворювань США (СDC) провели спільний брифінг присвячений Всесвітньому дню боротьби з поліомієлітом.
В Україні ситуація з поліомієлітом викликає занепокоєння. У вересні цього року зареєстрували випадок паралічу в 17-місячної дитини на Рівненщині.
Уже в жовтні фахівці Центру громадського здоров’я разом із Рівненським центром контролю та профілактики хвороб розпочали епідеміологічне розслідування випадку: дитина виявилася не вакцинованою.
«На сьогодні під загрозою — усі невакциновані діти віком до п’яти років. Поліомієліт може спричиняти параліч на все життя, а іноді — призвести до смерті. Я закликаю батьків не ризикувати здоров’ям своїх дітей! Перевірте вакцинальний статус дитини і якщо ви відмовилися від щеплень або пропустили їх з якихось причин, зверніться до сімейного лікаря чи педіатра проведіть їх», — наголосив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України.
Усі міжнародні партнери в один голос закликають українських батьків надолужити щеплення, щоби захистити дітей від поліомієліту.
Мурат Шахін, голова офісу ЮНІСЕФ в Україні зазначив: «Поліомієліт у будь-якій країні світу є загрозою для всіх дітей. Надзвичайно важливо, щоб ваші діти отримали щеплення згідно з національним календарем. Від поліомієліту немає ліків, а вакцинація — єдиний можливий захист».
Серед експертів брифінгу була також і Ірина Кисляк, фахівчиня відділу організації епіднагляду Центру. Пані Ірина була в складі епідеміологів, що проводили розслідування на Рівненщині.
«Наразі діти тимчасово ізольовані, до школи не ходять. Ми взяли зразки питної та стічної води. Проводяться вірусологічні дослідження у референс-лабораторії вірусологічних досліджень Центру громадського здоров’я. Результатів очікуємо», — коментує Ірина Кисляк.
Пані Ірина зазначила, що якби рівень вакцинації був достатнім, то цього випадку можна було б уникнути: «Невакциновані діти потрапляють у зону ризику. Звертаюсь до всіх батьків, які відмовилися вакцинувати своїх дітей: якщо у вашої дитини виникли симптоми — діарея, нудота, блювання, головний біль, біль у животі й горлі, лихоманка або кволість у руках чи ногах — потрібно негайно звернутися по допомогу до сімейного лікаря або іншого медичного працівника».
Також вона розповіла, що вже на початку жовтня було видано Розпорядження керівника робіт із ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру регіонального рівня. «Згідно з цим розпорядженням визначено кількість невакцинованих дітей та обсяг щеплень. Для уникнення скупчень було сформовано шість мобільних бригад, які приїжджали та робили щеплення, вели роз’яснювальну роботу з батьками», — розповіла пані Ірина.
e-news.com.ua