• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • УСПП і Укроборонпром спільно працюватимуть над імпортозаміщенням матеріалів і комплектуючих в ОПК
  Опубликовано: 2021-09-28 09:04:05

  В Україні затверджена Стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу. Імпортозаміщення є серед пріоритетів державної військово-промислової політики разом з розвитком інноваційних технологій.

  УСПП і Укроборонпром зібрали для обговорення більше 150 представників української промисловості, центральних і місцевих органів влади. Серед них -  «Антонов», НВК «Прогрес», компанія «Нібулон», «Южстанкомаш», управління промисловості Київської міськдержадамінстрації тощо.

  Йшлося про старт системного процесу «українізації» виробництва сировини, матеріалів і комплектуючих для ОПК, які раніше постачалися з-за кордону.

  Під час круглого столу презентовано каталог такої продукції, яку можливо і потрібно виробляти в Україні - Каталог.

  Президент УСПП Анатолій Кінах наголосив, що для виробників сфери оборонно-промислового комплексу необхідне принаймні середньострокове планування – на 3-5 років наперед. Важливо переходити на серійне виробництво, а це потребує гарантій від держави щодо наявності замовлень та ресурсного забезпечення – кредитування банками, стархування ризиків тощо.

  Гендиректор Укроборонпром Юрій Гусєв переконаний, що ОПК має стати драйвером економічного розвитку країни. За його словами, робота із імпортозаміщення ведеться активно.

  Нагадаємо, значною проблемою тут є придбання комплектуючих, які виробляються лише в країні-агресорі або ж взагалі зняті з виробництва.

  Так, впродовж 2014-2019 рр із залученням вітчизняних виробників  проведено заміну 4,5 тис.позицій номенклатур товарів, в 2020 році – 1,5 тис.

  Зараз в  Каталозі, презентованому українським  промисловцям, більше 3 тис. позицій. Серед груп товарів: металлопрокат, шини, підшипники, фільтри, різноманітні прилади, механічні елементи.

  «Ми вдячні УСПП за сприяння. Сподіваємося, що за результатами зустрічі напрацюємо вже конкретні проєкти», - сказав Ю.Гусєв.

  Директор із закупівель «Укроборонпром» Роман Аврамов провів презентацію каталогу. Також він повідомив, що використовуватимуться і нецінові критерії імпортозаміщення. А сам державний концерн слідкуватиме за тим, щоб закупівлі здійснювалися із диверсифікованих джерел - задля уникнення залежності від монополістів.

  Віцепрезидент УСПП, радник  гендиректора Укроборнпром Денис Красніков поінформував, що в регіонах виробники активно цікавляться тими можливостями, які відкриваються в контексті постачання ОПК українських товарів. Є зацікавлення і в наукової спільноти – Київської, Львівської політехніки, інноваційних хабів – UnitCity та ін.

  Він запропонував в подальшому провести регіональні круглі столи з тим, щоб донести зазначену інформацію до місцевих виробників.

  Потреба певного сприяння з боку держави підприємствам сфери оборонно-промислового комплексу звучала в тій чи іншій мірі у виступах всіх представників авіа-, суднобудування тощо.

  Зокрема, на цьому зосередила увагу присутня на заході народна депутатка Людмила Буймистер. Вона зазначила, що передбачених в проєкті держбюджету-2022 коштів для промисловості замало. Наразі йдеться про 7,5 млрд.грн. і ця сума не відповідає амбітним цілям стратегій і програм.

  Народні обранці ініціюватимуть збільшення ресурсів для індустрії.

  За пропозицією Анатолія Кінаха, Укроборонпром зосередиться не тільки на сприянні українським виробникам в імпортозаміщенні, але й більш масштабному виході останніх на експорт. Відповідне засідання вже готується партнерами.

  Нагадаємо, зазначені заходи організовано в рамках співпраці Українського союзу промисловців і підприємців та ДК “Укроборонпром”. Напередодні  сторони уклали Меморандум про співробітництво, а також План спільних заходів на 2021 рік.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.