• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Вступна кампанія-2021: на бюджеті побільшало місць на інженерні напрямки
  Опубликовано: 2021-07-14 15:15:28

  В Україні визначили та оприлюднили обсяги державного замовлення на навчання у вишах. Цього року у замовленні побільшало спеціалістів інженерних напрямків, при цьому зменшили, до прикладу, підготовку на бюджеті правників. Деталі відповідної урядової постанови оприлюднили у МОН, передає УНН.

  Цитата:

  “Цього року спільно з Міністерством економіки України визначено пріоритетні галузі для підготовки фахівців, необхідних ринку праці. Державне замовлення збільшено на інженерно-технічні та природничі спеціальності, зокрема такі, як “Кібербезпека”, “Мікро- та наносистемна техніка”, “Біотехнології та біоінженерія”, “Біомедична інженерія”, “Авіоніка”, — прокоментував міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

  Деталі

  При цьому, у зв’язку зі збільшенням кількості випускників 11-х класів закладів загальної середньої освіти, було збільшено кількість державного замовлення на бюджетні місця.

  Загальний обсяг державного замовлення у 2021 році становить 188 тис. 938 фахівців, зокрема:

  37 тис. 466 фахових молодших та молодших бакалаврів;
  87 тис. 739 бакалаврів;
  59 тис. 986 магістрів.

  На підготовку бакалаврів у закладах вищої освіти, що належать до сфери управління МОН, держзамовлення збільшено на такі галузі технічного та освітнього профілю:

  “Автоматизація та приладобудування” — 26,99%;
  “Механічна інженерія” — 17,73%;
  “Архітектура та будівництво” — 14,2%;
  “Аграрні науки та продовольство” — 12,59%;
  “Хімічна та біоінженерія” — 9,43%;
  “Біологія” — 9,38%;
  “Освіта” — 6,54%;
  “Електроніка та телекомунікації” — 6,57%;
  “Природничі науки” — 6,45%;
  “Електрична інженерія” — 6,37%;
  “Інформаційні технології” — 5,57%;
  “Математика та статистика” — 5,51%;
  “Соціальна робота” — 3,64%;
  “Транспорт” — 3,43%
  “Культура і мистецтво” — 1,89%.

  Водночас зменшено кількість державних місць на здобуття освітнього ступеня “Бакалавр” на такі галузі:

  “Право” — 30%;
  “Управління та адміністрування” — 27,73%;
  “Соціальні та поведінкові науки” — 28,24%.

  Магістратура та аспірантура

  На підготовку магістрів для закладів вищої освіти, що належать до сфери управління МОН, виділено 47 тис. 865 місць. У 2021 році до магістратури збільшено обсяг на такі галузі: “Механічна інженерія”, “Електрична інженерія”, “Електроніка та телекомунікації”, “Виробництво та технології” та “Архітектура будівництва”.

  На аспірантуру обсяг державних місць становить 3 тис. 125 (2 тис. 600 — стаціонарна форма навчання, 525 — вечірня форма) та 305 на докторантуру. Порівняно з 2020 роком обсяг державного замовлення на підготовку науково-педагогічних кадрів через аспірантуру в закладах вищої освіти МОН збільшений на 100 осіб денної форми навчання, через докторантуру — на 10 осіб.

  Фінансування

  Для забезпечення державного замовлення на 2021 рік уряд, як вказано, спрямував 42,5 млрд грн, зокрема:

  на підготовку молодших та фахових молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів та науково-педагогічних кадрів — 39,8 млрд грн;
  на підготовку робітничих кадрів — 567,4 млн грн;
  на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) — 2,2 млрд грн.
  Доповнення

  Вперше приватні заклади вищої освіти зможуть здійснювати підготовку молодших бакалаврів та бакалаврів за державним замовленням. Цього року 9 приватних вищих навчальних закладів зможуть зараховувати абітурієнтів на бюджетну форму навчання, повідомив раніше міністр Шкарлет.

  Юлія Шрамко

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.