• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • В Україні деформована політика Наглядових рад при стратегічних підприємствах
  Опубликовано: 2021-03-03 15:29:21

  Неоднозначна поведінка членів Наглядової ради Укрзалізниці, які своїм рішенням зробили спробу призупинити процес реформування компанії та відокремлення філії вантажоперевезень «УЗ Карго», вкотре оголили проблему з наглядовими радами в Україні в принципі.

  «Наглядові ради НАК Нафтогазу, Укренерго, Укрзалізниці, Енергоатому, Укроборонпрому тощо- складаються переважно із іноземців. Те ж рішення по УЗ і зупинення процесу анбандлінгу приймалося на онлайн-засіданні Наглядової ради компанії в Лондоні. Нічого не маємо проти закордонних експертів, проте віддавати управління ключовими галузями економіки іноземним громадянам – як мінімум нерозумно, як максимум – загроза національній безпеці. Це завдання держави», - зазначає президент УСПП Анатолій Кінах.

  Лідер ділової спільноти виступає за вивчення міжнародного досвіду, його адаптацію в Україні, проте підтримує лише консультативний  формат залучення іноземних експертів, а не керівний.

  « Якраз така ситуація, у тому числі, склалася в Наглядовій раді УЗ, де із 7 членів 5 - іноземні громадяни , які часто засідання проводять за межами України – в Лондоні і т.д.», - розповідає президентУСПП.

  Анатолій Кінах вважає за необхідне переглянути законодавчо-нормативні основи щодо діяльності Наглядових рад в Україні в принципі. Особливо в секторах природних монополій – транспорт, енергетика тощо.

  «Ми хотіли б, щоб це питання вирішили без зайвої політизації – через удосконалення кадрової політики і системи контролю за рішеннями, які приймають подібні Наглядові ради. Потрібно навести лад у формуванні і умовах їх діяльності», - зазначив президент УСПП.

  Діловий союз вже направив раніше КМУ  рекомендації більш прискіпливо розглянути дії членів Наглядової ради УЗ ( а в перспективі і інших стратегічних компаній) в контексті того, наскільки вони відповідають національним інтересам України.

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.