Екс-прем’єр вважає, що уряд та профільний міністр зокрема – відповідальні за зрив своєчасної програми імунізації від Covid-19. Остання мала повноцінно стартувати в середині лютого. Нагадаємо, за заявою головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, така розпочнеться 24 лютого. Про це він сказав на брифінгу з нагоди прибуття в Україну перших 500 тисяч доз вакцини з Індії.
«Наразі владі потрібно не давати ура-брифінги про домовлені з Індією вакцини, а чесно та інформативно розповідати про варіанти вакцини, які доступні Україні зараз, етапи вакцинації та інші питання, що цікавлять суспільство», - наголосив президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах.
За його словами, індійська вакцина ще не пройшла стадію перехідного дослідження в самій Індії, незрозуміло і щодо подальшого використання Pfizer, яка пройшла реєстрацію в Україні.
Нагадаємо, в Україну постачатимуться препарати Covishield - це аналог вакцини AstraZeneca від Covid-19, що виробляється в Індії. Наразі за повідомленнями компанії, завершені 3 етапи клінічних досліджень. Перехідне ж випробування вакцини в Індії мало тривати до кінця лютого. Відтак, воно ще не завершене.
Анатолій Кінах також підкреслив, що попри пандемію коронавірусу, в Україні досі не повернена розформована в 2017 році Державна санатарно-епідеміологічна служба. За цей час втрачено спеціалістів, напрацювання тощо. Відтак тепер головний санітарний лікар України – В.Ляшко – «генерал без війська», адже не очолює відповідну структуру.
«Турбує, що вже другий рік поспіль немає державної програми мінімізації економічно-соціальних наслідків пандемії. Поза тим як в ЄС, до прикладу, приймаються вже треті-четверті антикризові пакети заходів. Це питання до уряду в цілому. Тепер щодо вакцинації. Навесні 2020 року було відомо про вакцину, Україна тут теж не презентувала конкретного плану дій, не домовилася остаточно із виробниками. Відтак, старт кампанії по вакцинації населення і першочергово - груп ризику - затримується», - каже президент УСПП.
Діловий союз закликав урядовців надавати в публічному просторі конкретну інформацію про обсяги закупівель вакцин та їх види.
«Треба діяти не ситуативно, подаючи це як «перемогу», а згідно чіткого плану, зрозумілого для суспільства», - підсумував президент УСПП.
e-news.com.ua