• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Дослідники назвали п’ять найбільш пішохідних міст у світі. Чому це важливо
  Опубликовано: 2020-10-16 13:45:18

  Найбільш пішохідними містами світу є Лондон, Париж, Богота і Гонконг – міста оцінювали за трьома критеріями.

  Найбільш пішохідних міст світу стосується дослідження Інституту політики в галузі транспорту і розвитку (ITDP), пише The Guardian.

  Столиця Великобританії перевершує майже 1000 міст по всьому світу по доступності містянам до вільних від автомобілів місць, шкіл і медичних установ, йдеться у звіті.

  Дослідники наголошують – зробити міста доступними для піших прогулянок життєво важливо для поліпшення здоров'я, скорочення викидів від транспорту, що впливають на клімат, і зміцнення місцевих громад та економіки.

  Загалом, додають вони, далеко не всі міста надають пріоритет пішоходам і в них переважають автомобілі.

  Згідно зі звітом, міста США знаходяться на особливо низьких позиціях пішохідної доступності через розростання міст.

  Міста оцінювали за трьома показниками:

  Частка людей, які живуть в межах 100 метрів від місць, вільних від автомобільного руху, таких як парки, пішохідні вулиці і площі.

  Частка людей, які живуть в межах кілометра від закладів охорони здоров'я і освіти. У Парижі 85% людей жили в межах цієї відстані, що дало йому перше місце, за ним слідують Ліма в Перу, Лондон, Сантьяго в Чилі і Богота.

  Середній розмір міських кварталів, оскільки квартали меншого розміру дозволяють людям дістатися пішки прямо до місця призначення, які не об'їжджаючи великі будівлі. Тут Хартум в Судані набрав найбільше очок, за ним слідують Богота, Ліма, Карачі в Пакистані і Токіо в Японії.

  А така, згідно з дослідженням, ситуація в Києві:


  Серед міст з населенням понад 5 мільйонів людей тільки Богота в Колумбії увійшла до п'ятірки кращих за всіма трьома показниками.

  Звіт містить докази, що в місцях, де гуляти легше і безпечніше, менш забруднене повітря, люди менше страждають від ожиріння, мають більше часу для ігор та менше смертей на дорогах і більш ефективний місцевий бізнес. А також менший рівень соціальної нерівності і утворюються міцніші соціальні зв'язки.

  "Якщо ви дійсно хочете побачити найгірше (місто – ред.) з точки зору пішохідної доступності, це дійсно величезні міста США. У них можуть бути відмінні тротуари, але все так далеко один від одного, що практично неможливо дійти до продуктового магазину або школи", – зазначають дослідники.

  Серед інших міст, які отримали високі оцінки за близькість до вільних від автомобілів місць, є Берлін і Барселона в Європі, Мельбурн і Сідней в Австралії, а Вашингтон, округ Колумбія, займає 25-е місце в світі.

  У звіті наводять приклад міста Пуне (Індія), де в результаті редизайну дороги пріоритетна увага приділялася пішоходам і велосипедистам, побудувавши широкі тротуари і створивши майданчики для ігор дітей і місця для продавців.

  Катерина Амеліна

  ЛIГАБiзнесIнформ

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.