• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • МОН назвало п'ятірку найбільш популярних професій серед вступників у профтехи
  Опубликовано: 2020-09-15 18:00:44

  Міністерство освіти і науки України опублікувало п’ятірку найбільш популярних професій серед вступників у профтехи цьогоріч, зазначає УНН з посиланням на повідомлення МОН.

  “Водій автотранспортних засобів, кухар, електрогазозварник, кондитер, перукар та офіціант — такою є п’ятірка найбільш популярних професій серед вступників до закладів професійної освіти у 2020 році. Водночас вузькогалузеві професії або ж ті, що передбачають важкі умови праці, мають менший попит серед молоді”, — вказали у відомстві.

  Серед професій, які є технологічно складними та менш популярними серед вступників — машиніст трубоукладача, контролер харчової продукції або прокатник гарячого металу.

  “Починаючи з 2011 року в рейтингу найпопулярніших професій залишається незмінною така п’ятірка лідерів. І це є зрозумілим, оскільки професії сфери послуг дозволяють випускникам, які мають за плечима лише виробничу практику, відкривати власний бізнес і отримувати високий дохід. У цьому році ми бачимо схожий запит. Насправді, у наших профтехах можна здобути 690 професій, але щороку більше 70% вступників обирають лише 10-15 з них. Саме тому ми запустили окрему рубрику у Facebook, де пояснюємо переваги різних напрямів. Розповідаємо і про популярного візажиста, і про вузькопрофільного матроса” — повідомив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

  У міністерстві також додали, що: “Кожен регіон має різну динаміку набору вступників за цими професіями. Наприклад, в Івано-Франківській та Тернопільській областях одними з найзатребуваніших є штукатур та перукар. А на півдні — в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях — вступники надають перевагу професії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Серед чинників, які впливають на затребуваність конкретних професій — економічний розвиток регіону та локального бізнесу”.

  Додамо, що найменш популярною спеціальністю цього року серед вступників стала “Гідроенергетика”.

  Олексій Супрун

  Источник: УНН

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.