• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Скорочення експорту свинини пов'язано з відсутністю дієвих заходів держави на тлі АЧС, - експерт

    Опубликовано: 2019-07-02 08:53:10

    Скорочення експорту живих свиней і свинини, яке за 5 місяців 2019 р склало 16,7%, пов'язане з відсутністю дієвих заходів держави на тлі АЧС. Таку думку висловив голова Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов.
    За даними Державної фіскальної служби, експорт свинини в січні-травні 2019 року скоротився на 16,7% - до 767 тонн, у грошовому вираженні - на 17,9%, до 1,75 млн. дол. Раніше, за підсумками 2018 р. експорт свинини скоротився в 2,8 рази - до 1,76 тис. тонн.
    За словами Сергія Касьянова, іноземні покупці не прагнуть експортувати з країни, в якій відзначається складна ситуація з вірусом АЧС та вирізана значна частина поголів'я свиней.
    «Журналісти часто запитують мене, чому ми не експортуємо свинину, при тому, що одними з перших реалызували ефективний комплекс санітарних заходів та маємо високу якість продукту, - говорить Сергій Касьянов, - Поки в умовах поточної ситуації з АЧС складно говорити про будь-який експорт , оскільки зарубіжні контрагенти не поспішають укладати з нами контракти. Їх побоювання цілком зрозумілі. У країні фактично немає ветеринарного контролю. Досить сказати, що ми здійснювали контрольні закупівлі свинини в українських торговельних мережах і, провівши аналіз в незалежних лабораторіях, виявляли в ньому залишки вірусу АЧС. Найжахливіше, що таке м'ясо їдять українці. Ще одна проблема полягає в тому, що в країні відсутня система компенсацій власникам знищеного зараженого поголів'я. Прагнучи уникнути збитків, люди будь-якими способами прагнуть продати заражене м'ясо споживачам, що, призводить до споживання українцями зараженого вірусом м'яса. Фактично мова йде про здоров'я величезної кількості людей і це проблема національної безпеки ».
    Сергій Касьянов зазначив, що знищення зараженого поголів'я серйозно скоротило обсяг пропозиції свинини українських виробників. Недолік пропозиції заповнюється імпортом свинини, який за 5 місяців нинішнього року зріс в 2 рази - до 10,3 тис. тонн, а в грошовому вираженні склав 19,1 млн. дол., що в 2 рази більше, ніж за п'ять місяців 2018 року .
    «Ми сподіваємося, що новий Президент та сформований новим складом Верховної Ради уряд поставлять інтереси тваринництва пріоритетом. У разі вжиття дієвих заходів щодо запобігання негативним наслідкам АЧС, можливе поступове збільшення експорту свинини. Наприклад, ми бачимо можливість відновлення експортних поставок свинини на грузинський ринок, на якому існує високий платоспроможний попит, як на живих свиней, так і на свинину», - резюмував Сергій Касьянов.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.