• Главная
 • ЛЕНТА НОВОСТЕЙ
 • АРХИВ НОВОСТЕЙ
 • Фотогалереи
 • Реклама
 • Контакты
 • RSS feed
 • Издается с 5 октября 2004 г.
 • Доступні фінанси: можливості для невеликих фермерів
  Опубликовано: 2019-06-26 15:43:30

  Залучення кредитних спілок до агрокредитування матиме позитивний ефект для розвитку сегменту мікро та малих фермерських господарств. На практиці вагома роль у цьому процесі відведена інструменту аграрних розписок, які можуть використовуватися як забезпечення за наданими кредитами в умовах нестачі «твердої» застави у позичальника. Мікро та малі фермерські господарства зацікавлені в аграрних розписках, однак наразі обмежена кількість кредиторів готова надавати фінансування підприємствам з цього сегменту. Зі свого боку для кредитних спілок це перспективний напрямок, в якому вони можуть ефективно працювати та залучати нових клієнтів. Завдяки законодавчим змінам з минулого року кредитні спілки можуть працювати з аграрними розписками, і перші практичні результати не змусили на себе чекати. Наприклад, кредитні спілки, які вже використовували аграрні розписки, цього року отримали значно більшу кількість заявок на кредити від аграріїв у порівнянні з попередніми періодами. Інші ж підприємства уважно вивчають та поступово також долучаються до роботи з інструментом.

  30 травня 2019 року кредитна спілка «БЕБКО ФІНАНС» (Херсон) вперше для себе використала фінансову аграрну розписку як забезпечення за кредитом фермеру. Кредит отримав аграрій з Херсонської області, який вирощує озиму пшеницю. Рішення про приєднання до «клубу» кредитних спілок, що застосовують аграрні розписки у своїй кредитній діяльності, у «БЕБКО ФІНАНС» прийняли після ретельного вивчення даного інструменту. Спочатку керівництво спілки ознайомилося з методикою використання аграрних розписок. Згодом вже працівники спілки долучилися до процесу та пройшли спеціалізовані тренінги Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні», а також Проекту USAID «Кредитування сільськогосподарських виробників». Наступним етапом було ознайомлення з даним інструментом потенційних позичальників – сільськогосподарських виробників Херсонської області. На сьогодні це вже четверта кредитна спілка, яка використала аграрну розписку як інструмент забезпечення за кредитами. Всього кредитними спілками станом на 1 червня 2019 року надано 7 кредитів із використанням фінансових аграрних розписок на загальну суму 2,64 млн. гривень.

  Віталій Гавриш, заступник голови правління КС «БЕБКО ФІНАНС»:
  - Ми дуже гнучкі та готові до різних інновацій, прагнемо пробувати нові інструменти. В аграрних розписках нас зацікавив чітко прописаний механізм повернення коштів та можливість отримати виконавчий напис одразу у нотаріуса, без звернення до суду, якщо боржник прострочить виконання зобов’язання.

  Першу для спілки аграрну розписку ми прийняли як додаткове забезпечення за кредитом. Фермер раніше вже отримав кредит під сільгосптехніку, а йому потрібна була додаткова сума, яку й вирішили оформити під аграрну розписку, адже член спілки надійний і сплачує за кредитом вчасно.

  Розписку посвідчували у нотаріуса, з яким вже мали досвід співпраці під час використання інших видів застави. Оформлення коштувало  близько 4 тис. гривень і таку ціну приблизно пропонували й інші херсонські нотаріуси.

  Дане оформлення для нас - це пілотний проект, і ми хочемо побачити, як буде відбуватися виконання аграрної розписки. Якщо цей процес пройде нормально, то зможемо працювати в цьому напрямку й далі, адже інструмент дуже корисний.

  Кілька фермерів уже звернулися з приводу оформлення кредиту під аграрну розписку, і ми розглянемо ці заявки і проведемо оцінку ризиків.

  За матеріалами Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні»

  Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.  E-NEWS.COM.UA

  Электронная почта проекта: info@e-news.com.ua
  Тел.: +380-50-441-7388
  © E-NEWS.COM.UA. Все права защищены.
  При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. За содержание рекламы ответственность несет рекламодатель. Права на информацию принадлежат www.e-news.com.ua.