Вночі Верховна Рада схвалила указ президента «Про введення воєнного стану в Україні», який буде діяти в областях, що межують з Росією і невизнаним Придністров'ям протягом 30 днів. Цей захід є надзвичайним, і нині в масштабах держави, усіх областей, на які розповсюджується дія указу, треба докласти значних зусиль, щоб він не вплинув на довіру до політичної стабільності, не зрушив конституційні терміни проведення президентських, а потім парламентських виборів, не погіршив соціально-економічну ситуацію, інвестиційний клімат, який переживає і так не найкращі часи. Такої думки дотримуються в Українському союзі промисловців і підприємців.
«Мені неодноразово доводилося висловлюватися, що надзвичайний стан хоча б для двох областей треба було вводити ще в 2014 році – саме для мобілізації ресурсів, створення ефективної вертикалі управління, належного статусу Збройних Сил країни, їх участі в бойових діях, адекватного розуміння наших подій з боку міжнародної спільноти. Ще тоді світ мав розуміти, що на сході Україні відбувається не АТО, а справжня війна. Тому й нині ні в якому разі не можна допустити, щоб воєнний стан перетворився на його імітацію, оскільки це дуже небезпечно в контексті здатності мобілізувати ресурси, захисту територіальної цілісності, суверенності, незалежності країни», – переконаний президент УСПП Анатолій Кінах.
На його думку, воєнний стан потребує ухвалення чітких планів дій, розрахунків, аналізу та прогнозів заходів, що вчиняються в рамках нової ситуації. Треба враховувати, як ці заходи вони вплинуть на соціально-економічну, політичну ситуацію в країні, яку будуть сприйняті суспільством, яку реакцію вони викличуть у міжнародної спільноти – в НАТО, в ЄС, в США тощо. Система існування держави в умовах воєнного стану має бути розрахована не лише на агресію Росії, але комплексно і позитивно впливати на життєдіяльність країни в цілому.
«Комплексні системні заходи центральних і місцевих органів влади, оборонного сектору мають бути спрямовані на вдосконалення складових національної безпеки та територіальної обороноздатності, покращення логістики матеріально-технічного постачання, навчання особистого складу армії. Треба докласти зусиль, щоб не погіршити соціально-економічний стан в країні, не допустити псування інвестиційного клімату. Воєнний стан ні в якому разі не може стати причиною порушень прав громадян, прав приватної власності, договірних зобов’язань в бізнес-стосунках, взаємовідносинах бізнесу і бюджету», – зауважив лідер УСПП.
Воєнний стан – це не кон’юнктурна подія, це серйозний іспит для всієї країни, її влади, армії, громадянського суспільства, і витримати його належить гідно, ще більше зміцнивши нашу обороноздатність, єдність, патріотичну свідомість, переконані представники ділової спільноти.
|
Новости рубрики:
Indemnisation pour les logements détruits : 15 milliards de hryvnias pour les personnes déplacées seront disponibles à partir de janvier 2025
Zelensky sur les conditions de poursuite du transit du gaz à travers l'Ukraine : pas de gaz russe Україна продовжує заборону на імпорт товарів з Росії до кінця 2025 року Die Grenzschutzbeamten haben ihre Flotte um 17 spezielle Sanitätsfahrzeuge erweitert Україна та Німеччина домовилися про посилення співпраці у сфері підтримки бізнесу Lancement du service eKnyga pour les Ukrainiens de 18 ans : quand et comment obtenir un certificat pour les livres Finanzielle Unterstützung der USA: Wie lange wird die Ukraine ohne Hilfe überleben können? Україна та Польща досягли важливої угоди щодо повернення незаконно виведених та арештованих коштів |