• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Остап Семерак: «Україна розробляє Морську стратегію відповідно до вимог ЄС»

    Опубликовано: 2017-04-20 08:44:57

    Україна розпочала запровадження сучасної європейської системи морського екологічного моніторингу та розробляє нову Морську стратегію, яка базується на європейських принципах. Про це на прес-конференції повідомив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, презентуючи наукові висновки, які базуються на результатах спільних чорноморських досліджень, що проводяться в Україні та Грузії в 2016 році, в рамках проекту ЄС/ПРООН "Покращення екологічного моніторингу в Чорному морі (EMBLAS-II)".
    Він пояснив, що Україна згідно Угоди про асоціацію з ЄС взяла на себе зобов’язання формувати державну політики щодо охорони морського середовища на європейських засадах.
    «Рамкова Директива Європейського Союзу про Морську Стратегію визначає задачі екологічної політики країни щодо моря. Україна згідно Угоди про асоціацію з ЄС взяла на себе зобов’язання до 2021 року імплементувати цей документ у повному обсязі. Зараз Мінприроди працює  над виробленням нової державної політики щодо охорони морського середовища відповідно до європейських підходів», - пояснив Остап Семерак.
    За словами Міністра екології та природних ресурсів,  відповідно до Рамкової директиви про Морську Стратегію визначено певний стандарт або еталон для морського середовища –  Гарний Екологічний Стан (ГЕС), який визначається за 11 так званими «дескрипторами гарного екологічного стану» та понад 60-ма показниками з поетапним підходом для досягнення поставлених цілей протягом 6 років.
    «Наразі ми навіть трохи випереджаємо очікуваний графік імплементації Морської Директиви ЄС. Ми  вже підготували  проект майбутньої Постанови Уряду про Морську Стратегію та розробили анотовану структуру майбутньої Морської Стратегії», - розповів Остап Семерак та закликав екологічну громадськість взяти активну участь у розробці Морської Стратегії країни.
    Міністр також відзначив активну допомогу ЄС у імплементації європейських стандартів в охороні за збереженні стану акваторії Чорного моря. Зокрема, групою міжнародних екологів в рамках проекту «Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря» (ЕМБЛАС-ІІ) вже виконано Національний пілотний моніторинг в українських водах та проведено Спільні українсько-грузинські дослідження відкритого моря.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.