Очищення банківської системи не лише розхитало фінансовий сектор, але й поставило питання про ефективність продажу активів збанкрутілих установ. За результатами 2016 року заборгованість Фонду перед бюджетом становила 125,6 млрд грн, що значно більше контрольованих ним активів на продаж.
Загрозливість цієї тенденції в тому, що неконтрольований, із проявами корупційних схем «банкопад» НБУ призвів до неліквідності ринку, а отже тепер ефективно розпорядитися майном фінансових установ-банкрутів доволі проблематично. Це, в свою чергу, погіршує шанси на повернення коштів вкладникам – юридичним особам. А підприємства зараз відчувають гострий дефіцит обігових коштів, наголошують в УСПП.
«Потенційно достатні для компенсацій суми через усі ці фактори зменшуються до критично низьких цифр. До прикладу, із заявлених для компенсації від боржників ліквідованих банків 273,7 млрд грн прийнято позитивні судові рішення за 5-ма справами на загальну суму всього 692 тис. грн. Такі тенденції збільшуватимуть дефіцит Фонду і не вирішуватимуть проблеми кредиторів та вкладників банків-банкрутів», – каже президент УСПП Анатолій Кінах.
Ділова спільнота переконана, що держава в таких умовах має потурбуватися про права підприємств-вкладників та зробити все для повернення їм коштів. Для багатьох це нещадний удар, який призводить до згортання бізнесу, «заморожування» його розвитку. Невпорядкованість фінансового ринку та відносин на ньому відлякує інвесторів, які вкрай потрібні українській економіці. Минулорічне зростання іноземних надходжень на 16% відбулось переважно за рахунок докапіталізації банків, в реальний сектор економіки інвестиції не йдуть.
Звертаючи увагу на першочерговість прав кредиторів та вкладників, ділова спільнота вимагає від держави ефективних дій щодо стягнення коштів із боржників збанкрутілих банків, забезпечення захисту прав власника. Саме таким чином можна збалансувати ситуацію, спричинену ініційованим НБУ «банкопадом».
|
Новости рубрики:
Зростання обсягів вкладень бізнесу та населення в українських банках
Comment fonctionnera le système bancaire ukrainien pendant les vacances du Nouvel An : clarification de la NBU Die Nationalbank hat die Meldepflichten bei Verstößen aktualisiert: Was sich für Prüfer ändert Das Winterprogramm ist Support: Partnerbanken helfen Ihnen, 1.000 Griwna zu bekommen Bewahren Banken Kundengeheimnisse? Nur 4 % der Ukrainer sind sich dessen sicher Financing energy restoration: Ukrainian banks invested 8.3 billion hryvnia Les dépôts de hryvnia en Ukraine ont augmenté de plus de 100 milliards : résultats de la NBU Der Bankensektor der Ukraine reduziert das Volumen notleidender Kredite |