Проект держбюджету-2017 повинен бути доопрацьований, адже не передбачає ні активізації національного ринку, ні зростання платоспроможності населення, ні адресного захисту українських родин. Із закладеними в ньому «мінімалкою» в 1600 гривень та відсутністю прорахованих реперних точок промислового розвитку головний фінансовий документ країни не виконає своїх завдань та законсервує економічну стагнацію в країні. Його слід наповнити конкретними розрахунками та завданнями – на основі спільних пропозицій урядовців, бізнесу, громадськості. На цьому наголошують в УСПП та Антикризовій раді громадських організацій.
«Поки ми бачимо величезне навантаження на Пенсійний фонд та сам бюджет, водночас – немає розписаних ефективних шляхів наповнення останнього. Ефективних – означає таких, що розвивали б український ринок, виробників, стимулювали самозайнятість, а не високі податки чи зростання обсягів субсидій на оплату ЖКГ. Наразі в проекті бюджету на субсидії передбачено 51 млрд. гривень, дотації Пенсійного фонду – 153 млрд. гривень. Це дуже великі суми», – каже президент УСПП, голова Антикризової ради Анатолій Кінах.
За його словами, ці витрати тільки зростатимуть – без створення якісних механізмів адресного захисту громадян, серйозного оздоровлення ПФ.
Варто розуміти, зазначають промисловці, що дефіцит фонду обумовлений не лише зарплатами «в конвертах», на що йдуть окремі роботодавці, але й сам її розмір – найнижчий в Європі. Навіть в Болгарії, що вважається чи не найбіднішою країною ЄС, мінімальна заробітна плата на 20-30 євро в місяць більша, ніж середня по Україні.
Це болюче вдаряє по платоспроможності нашого внутрішнього ринку і виробникам. Адже там, де немає попиту, стимулів до його зростання, не може бути розвитку виробництв, притоку інвестицій.
«У проекті держбюджету мінімальна зарплата 1600 грн. та прожитковий мінімум в 1544 грн. з максимально можливим зростанням за рік цих сум на 10%, що не покриватиме навіть втрати від інфляції. Чи можливо говорити в таких умовах про подолання кризи і подальший розвиток?», – акцентує президент УСПП.
Ділова спільнота, УСПП, Антикризова рада громадських організацій закликає уряд і громадськість разом доопрацювати проект держбюджету-2017, передбачивши механізми активізації внутрішнього ринку, росту платоспроможності населення, створення точок росту в економіці, промисловості, адресних методів соціального захисту для зростання ефективного використання бюджетних коштів.
«Бідність не стимулює економіку. І жодні реформи без посилення платоспроможності громадян результату не дадуть – вийде лише «замкнуте коло», що поглиблюватиметься з часом. Пора вирішувати ці питання: затягувати із цим небезпечно», – резюмував Анатолій Кінах.
|
Новости рубрики:
Kyiv dépensera 1,5 milliard de hryvnias pour une nouvelle route vers l'aéroport de Kyiv
Як мінімізувати плинність кадрів у компанії Steuerausblick für 2025: Keine Erhöhung geplant, aber die Situation bleibt dynamisch Автоматизація обліку коштів: ключові аспекти та переваги Les dettes fiscales des entreprises en Ukraine ont augmenté de 22% : quelles régions et entreprises sont en tête Kyiv region leads Ukraine in the number of solar power plants: over 5 thousand plants and 125 MW of capacity Budget de l'État 2025 : plus de 7 milliards de hryvnias pour soutenir le secteur agricole de l'Ukraine NEURC has preserved the price in the electricity market, but left room for maneuver |