Ініціатор та інвестор проекту, група компаній «Укртепло», пробурила перші свердловини для видобутку біогазу на одному з найбільших та найстаріших сміттєзвалищ у Західній Україні – Рівненському міському полігоні твердих побутових відходів. Реалізація цього проекту сприятиме вирішенню екологічних проблем і попередить виникнення трагедій на кшталт тієї, яка влітку цього року сталася на Грибовицькому сміттєзвалищі поблизу Львова.
Очікується, що повноцінний видобуток біогазу і виробництво електрочної та теплової енергії розпочнеться в листопаді. Наразі на Рівненському сміттєзвалищі триває процес буріння свердловин, всього до кінця місяця будуть пробурені 26 свердловин глибиною від 6 до 18 метрів. Інвестиції в проект складають близько 1,5 млн. євро.
За словами засновника групи компаній «Укртепло» Івана Надєїна, в Україні величезна проблема із побутовими відходами.
«За даними спеціалістів, у нас близько 40 тисяч сміттєзвалищ. Їх площа дорівнює площі Данії. Відтак якщо ми не хочемо, щоб країна опинилася під товстим шаром сміття, потрібно переймати кращий європейський досвід – будувати ось такі блочно-модульні теплоелектростанції, як у Рівному, відкривати сміттєпереробні заводи та ін.», – зазначив Іван Надєїн.
У всьому цивілізованому світі побутові відходи використовуються як джерело енергії. Зокрема, в Європі за рік із побутових відходів у середньому виробляється 31 млрд кВт-год електроенергії та 67 млн Гкал теплової енергії, що дозволяє забезпечити енергоресурсами понад 14 млн. жителів.
В Україні і надалі відбувається безконтрольний вивіз сміття, яке лежить мертвим вантажем і забруднює повітря, грунт, водойми. Лише в останній рік приватні інвестори звернули увагу на цю сферу, але наразі реалізованих проектів практично немає.
«Для нас це новий досвід, але я впевнений, що нам вдасться масштабувати його як мінімум на декілька регіонів і стати одними із тих, хто змінить уяву людей про переробку сміття», – підсумував засновник групи компаній «Укртепло».
|
Новости рубрики:
Оцинкованные профильные трубы от компании САВВАТС
Обратный клапан для воды: принцип работы и применение Что такое газовая резка металла и где она применяется Нагрівальний кабель для теплої підлоги: ефективність та зручність Повна заміна електропроводки Де використовуються гнучкі діодні RGB стрічки Використання сонячних панелей та їх вплив на сучасне суспільство Металлопрокат: основные типы, применение и производство |