До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулась громадянка Л., колишній працівник міліції, звільнена з органів внутрішніх справ у зв’язку з їх ліквідацією, щодо захисту її права на отримання одноразової грошової допомоги при звільненні.
В рамках провадження у цій справі Міністерство внутрішніх справ України поінформувало про причину, що, на думку МВС, унеможливила виплату заявниці одноразової грошової допомоги. Вона полягала в тому, що на час звільнення зі служби працівник міліції не отримувала грошове забезпечення у зв’язку з перебуванням у відпустці для догляду за дитиною.
За результатами аналізу законодавства у цій сфері та спираючись на відповідне роз’яснення Міністерства соціальної політики України, Уповноважений внесла Міністру внутрішніх справ України подання щодо забезпечення права колишніх працівників міліції з числа жінок на отримання одноразової грошової допомоги.
«Відповідно до частини першої статті 9 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, зокрема органів внутрішніх справ, при звільненні зі служби у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, які мають вислугу 10 років і більше, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби», – йшлося у поданні Уповноваженого.
Підстави звільнення зі служби, за яких не виплачується одноразова грошова допомога, визначені частиною третьою статті 9 зазначеного закону. Визначене законодавством право на отримання гарантованих державою виплат не може ставитись у залежність від обставин, у які потрапляє особа за незалежних від неї причин. Рівність прав гарантується Конституцією України (статті 21, 24).
Крім цього, Уповноваженим було наголошено, що з порушеного питання Мінсоцполітики висловило свою позицію, яка полягає в тому, що одноразова грошова допомога при звільнені є обов’язковою гарантованою виплатою, яка проводиться за наявності підстав, визначених у вказаному законі. Мінсоцполітики, у свою чергу, направило до МВС відповідне роз’яснення ще у грудні 2015 року.
За результатами опрацювання подання Уповноваженого, МВС поінформувало про прийняття рішення щодо поновлення права колишніх працівників міліції з числа жінок на отримання одноразової грошової допомоги та надання ліквідаційним комісіям ГУМВС та УМВС України відповідного розпорядження щодо забезпечення її виплати відповідно до законодавства.
За поданням Уповноваженого поновлено права колишніх працівників міліції з числа жінок на отримання одноразової грошової допомоги при звільнені зі служби
Опубликовано: 2016-09-05 11:24:24
Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.
|
Новости рубрики:
Оклады школьных медиков планируют повысить на 50%
![]() В Украине существует два типа прожиточного минимума - КШЭ ![]() С 1 марта украинцам проиндексируют пенсии на 11%: кто получит надбавку ![]() Как работают электронные трудовые книжки и почему это важно для пенсий. Инфографика ПФУ ![]() Снова одна платежка. Витренко анонсировал изменения в оплату газа и доставки ![]() Украина в марте проиндексирует пенсии: на сколько повысят выплаты ![]() Пенсионеры, военные, пострадавшие от COVID. Кому и сколько платил Пенсионный фонд в 2020 ![]() Лазебная назвала средний размер субсидии в январе ![]() |
