Сьогодні на громадських слуханнях у Європейському Парламенті голова Консультативної місії ЄС (КМЄС) Кястутіс Ланчінскас наголосив, що зміни у нормативно-правовій базі для прокуратури в Україні є кроком у вірному напрямку та мають бути підкріплені конкретними заходами щодо відбудови довіри громадськості.
Голова КМЄС зауважив це на панельній дискусії, темою якої була реформа прокуратури в Україні. Виступаючи разом з міністром юстиції Павлом Петренком, генеральним прокурором Юрієм Луценком та керівником Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним, пан Ланчінскас пояснив роль Консультативної місії ЄС в наданні допомоги Україні в перехідний період, але також підкреслив, що успіх від проведення реформ залежить від керівництва держави.
«Вірю, що як місія, ми можемо зробити багато для підвищення ефективності та результативності, адже ми маємо в арсеналі найкращий досвід 28 країн-членів ЄС, якими ми можемо поділитися. Однак з точки зору підвищення незалежності та підзвітності, це буде великим завданням, яке має реалізовуватися здебільшого керівництом прокуратури, а також окремими прокурорами — ввести нові цінності до системи верховенства права».
Громадські слухання у Європарламенті з питань реформування судової системи в Україні відбулися сьогодні в Брюселі. Слухання були організовані парламентським комітетом з правових питань та комітетом з питань парламентської співпраці між Україною та ЄС, продемонстрували підтримку на високому рівні з боку ЄС реформ та євроінтеграційних прагнень України. Вступні ремарки були озвучені Павлом Свободою, головою парламентського комітету з правових питань, Вірою Юровою, комісаром з юстиції, прав споживачів і ґендерної рівності, Яном Томбінським, послом ЄС в Україні та Елмаром Броком, головою комітету з зовнішніх справ. Вступні промови продовжилися двома панельними дискусіями, перша з яких — щодо конституційної та судової реформи та друга — щодо реформи прокуратури, в якій брав участь голова КМЄС.
e-news.com.ua