• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • НБУ дискримінаційно порушує інтереси майбутніх та теперішніх пенсіонерів – учасників вітчизняних НПФ

    Опубликовано: 2016-03-25 15:52:46

    УА АПФ вимагає захистити інтереси майбутніх та теперішніх пенсіонерів – учасників вітчизняних недержавних пенсійних фондів, які грубо порушує Постанова Правління НБУ № 140 від 3 березня 2016 року «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» (зокрема пункт 2).
    Керуючись даним пунктом, банки-зберігачі активів (НПФ) продають на міжбанківському валютному ринку України 75% суми виплати купонного доходу за облігаціями зовнішньої державної позики (єврооблігації), що входять до активів НПФ, залишаючи у валюті тільки 25%. При цьому, НПФ не вказані в переліку осіб, щодо яких застосовується ця норма постанови. Однак, вони і не вказані як виключення, в переліку осіб, чиї надходження в іноземній валюті не підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку.  
    Коментує Тетяна Сальнікова, голова Ради УА АПФ:
    «Виходить, що зараз Україна повертає іноземним інвесторам запозичені кошти у валюті, а власним громадянам, які довірили державі свої накопичення на старість, – у гривні на 75%. Чому? В умовах нестабільності валютного курсу гривні інтереси великих іноземних інвесторів в цій ситуації захищені, а інтереси простих громадян України не захищені.
    Давайте абстрагуємось від юридичних формулювань та подивимось, як все виглядає по суті. Більше 800 тисяч наших з вами співвітчизників вирішили не ховати кошти під подушку, не вивозити їх закордон, а вкласти в економіку нашої країни. Надовго. Аж до власної пенсії. І віднесли їх у вітчизняні НПФ. Оскільки вірять, що наша країна сильна, а якщо об’єднатись не словом, а ділом (коштами заробленими в тому числі), то буде ще сильнішою, економіка зростатиме, вкладені в неї кошти примножуватимуться, і за їх рахунок можна буде гідно жити на пенсії.
    Наразі курс гривні нестабільний, а тому професійні управляючі пенсійними активами намагаються знизити валютні ризики, захистити пенсійні кошти від знецінення, в тому числі, вклавши активи НПФ у дозволений законодавством валютний інструмент, який запропонувала держава, - облігації зовнішньої державної позики України. Так і кошти продовжують працювати в економіці України, а не за кордоном, і валютні ризики нижчі, оскільки держава пообіцяла повертати кошти у валюті та виплачувати доходи у валюті.
    І тут раптом держава, по-перше, відбирає 20% коштів, які вклали в неї її громадяни (при обміні на нові випуски облігацій зовнішньої державної позики України  в рамках реструктуризації).
    По-друге, частина коштів, що залишилась, і яку Україна зобов’язалась повернути у валюті, буде повернута учасникам вітчизняних НПФ на 75% у гривні. Купонний дохід вже зараз виплачується на 75% у гривні. Одночасно, за цими самими цінними паперами, іноземним інвесторам Україна все сплачує у валюті.
    Я не вірю в те, що керівництво нашої держави робить це свідомо. Впевнена, що просто фахівці не дослідили вплив прийнятих нормативних актів на вітчизняну систему пенсійних накопичень.
    Саме тому ми звернулись до Президента України, Прем’єр-Міністра, Голови ВРУ, голови НБУ, Міністра фінансів, Міністра соціальної політики, Голови НКРРФП, голови НКЦПФР, декількох міжнародних асоціацій та звертаємось до ЗМІ.
    Я впевнена, що люди, які підтримують свою державу не лише словами, а власними коштами, будуть почуті, а ця кричуща несправедливість буде негайно виправлена».

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.