• Головна / Main Page
  • СТРІЧКА НОВИН / Newsline
  • АРХІВ / ARCHIVE
  • RSS feed
  • Імпорт агропродовольчої продукції до України у 2015 році зменшився на 41,5% – Інститут аграрної економіки

    Опубликовано: 2016-02-17 13:30:04

    За даними Державної служби статистики, у 2015 році в Україну було ввезено агропродукції на 3,8 млрд дол. США. Це на 41,5% менше, ніж у 2014 році, коли імпорт агропродовольчої продукції склав 6,4 млрд дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, д.е.н. Микола Пугачов.

    За його словами, це обумовлюється низькою купівельною спроможністю населення України та підвищенням цін на імпортовану продукцію через девальвацію національної валюти.

    Географічна структура вітчизняного імпорту зберігається незмінною останні кілька років. Провідні позиції належать трьом регіонам – країнам Європи, Азії та СНД.

    Частка європейських країн у загальному імпорті агропродовольчої продукції до України збільшилася з 42,4% у 2014 році до 45,1% у 2015 року. Вони традиційно складають половину списку топ-20 основних постачальників агропродукції до України. А Німеччина, Польща, Франція, Італія та Іспанія вже кілька років поспіль зберігають за собою місця у першій десятці експортерів до України. 2015 року частка цих країн у вітчизняному імпорті продовольства становила 28,6%.

    Країни Азії також посили свої позиції експортера до України. Їх частка минулого року склала 20,3% проти 19,1% у 2014 році. Нашими постійними торгівельними партнерами є Туреччина, яка входить до топ-5, а також Індонезія, Індія та Китай, які посідають місця у першій 20-ці, зазначив науковець.

    Частка країн СНД в українському імпорті зменшилася з 12% у 2014 році до 9,1%у 2015 році, здебільшого внаслідок згортання торгівлі з Російською Федерацією. Вона забезпечила 7% поставок сільгосппродукції на вітчизняний ринок. Минулого року Росія вперше втратила свою позицію основного експортера сільгосппродукції до України і посіла третє місце після Німеччини та Польщі.

    На фоні зменшення обсягів торгівлі з країнами СНД намічається тенденція до посилення позиції країн Латинської Америки – 8,6% у вітчизняному імпорті продовольства у 2015 році. Серед країн цього регіону найбільш помітну роль відіграють Бразилія та Еквадор, поставки кожної з яких до України у 2015 році склали по 3,2%, забезпечивши їм місця у топ-10.

    У 2015 році у товарній структурі імпорту продовольчої продукції в Україну левова частка припадала на плоди, переважно цитрусові та банани, та горіхи – 466 млн дол. США, зауважив експерт.

    На другому місці за обсягами закупівель – 404 млн дол. США – тютюн та вироби з нього.

    До трійки лідерів також увійшли риба та ракоподібні. В імпорті продукції цієї групи продуктів, який 2015 року склав 291 млн дол. США, переважає морожена, свіжа та охолоджена риба.

    Какао-бобів, продуктів з нього та шоколаду закупили за кордоном на 194 млн дол. США, а кави, чаю та прянощів – на 186 млн дол. США.

    На закупівлю олії, в основному пальмової і кокосової, торік витратили 132 млн дол. США.

    Обсяги поставок до України різних харчових продуктів, у тому числі концентратів чаю та кави, у 2015 році склали 340 млн дол. США, зауважив Микола Пугачов.

    e-news.com.ua

    Внимание!!! При перепечатке авторских материалов с E-NEWS.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Деловые новости E-NEWS.COM.UA" обязательна.



    При использовании материалов сайта в печатном или электронном виде активная ссылка на www.e-news.com.ua обязательна.