На форумі «Європа-Україна. Стратегія реформ і модернізації – чи відбувся прорив?» в польському місті Лодзь триває дискусія з проблем ефективного та прискореного проведення в Україні демократичних реформ. Учасники наголосили, що наріжним каменем масштабного реформування є корінна зміна судової системи, встановлення верховенства права, рівності усіх громадян перед законом, рішуче викорінення корупції в державі.
«Представники промисловців і підприємців країни зосереджують увагу на необхідності невідкладної реалізації структурних реформ, бо зволікання з ними лише поглиблює соціально-економічну кризу, заважає сталому розвитку економіки. Нині України немає на інвестиційній мапі світу, а вітчизняну інвестиційну політику неможна назвати досконалою саме тому, що інвестори та власники не відчувають себе захищеними, не переконані в тому, що в будь-який момент можуть довести свою правоту в суді. Таку ситуацію з допомогою наших партнерів та друзів з Євросоюзу треба негайно міняти», – переконаний президент УСПП, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах.
На його думку, реформи правоохоронної системи в країні не мають комплексного, системного характеру, не підкріплені міцними державними програмами, а тому часто перетворюються на імітацію. Такий стан справ підриває довіру суспільства як к реформам, так і к владі, що намагається їх здійснити.
«В ході будь-якої дискусії я не втомлююсь повторювати, що успіх буде лише там, де влада не покладається на себе, а працює в тісному діалозі з громадянським суспільством, вміє слухати і чути власний народ. Саме тому УСПП виступив співорганізатором Національного форуму «Трансформація України», який має стати потужним майданчиком спілкування президента, парламенту, уряду, церков, громадянського суспільства, ділової спільноти, дипломатів, міжнародних діячів з питань пошуку ефективних рішень з реформування економіки та країни в цілому, впровадження євроінтеграційної моделі розвитку держави. В програмі форуму заплановала презентація «Трансформації України», – наголосив Анатолій Кінах.
Він підкреслив, що на всіх етапах спілкування з владою неурядові організації мають брати активну учать у розробці рішень, позицій, підходів. Їх завданням є також моніторинг ситуації з впровадження реформ. Усі зміни в суспільстві мають відбутися лише в рамках конструктивного діалогу сторін, цивілізованими конституційними методами. Партнерство влади і суспільства, а не протистояння, яке загрожує дестабілізацією, ось що потрібно Україні в такий непростий історичний момент. На його думку, промислова спільнота держави готова до такої конструктивної плідної роботи.
e-news.com.ua