Ще в 2002-му році сейм Литви визнав будівництво подібного заводу справою національної важливості і доручив уряду провести переговори з потенційними інвесторами, яких виявилося не так вже й мало. Спочатку все йшло до того, що проект російського концерну DeKo буде реалізований.
Як один з аргументів на користь такого варіанту наводиться думка фахівців міністерства господарства: по-перше, наявні запаси деревини в країні використовуються недостатньо ефективно; по-друге, територія Литви, що покрита лісами, постійно збільшується. Нині вона складає 32,1% всієї площі держави.
Втім, навіть якщо б литовської деревини для майбутнього об'єкту не вистачало, це навряд чи стало б перешкодою для ЦПК: росіяни були готові завозити потрібну кількість сировини. Адже багата на ліси Скандинавія не соромиться купувати його у тієї ж Росії і Балтійських країн.
На жаль, вчора комітет із стратегічного планування уряду Литви висловився проти планів DeКo. За словами міністра середовища Арунаса Кундрота, щорічно в Литві вирубується 6, 5 млн. м куб. деревини. І з урахуванням попиту, її дефіцит сягає вже 4 млн. м куб. на рік.
Источник derevo.info
e-news.com.ua