Участь України в Болонському процесі розширює перспективи розвитку національної системи освіти. Зокрема, нового імпульсу отримає питання освіти впродовж всього життя.
Завдяки впровадженню кредитно-модульної системи у навчальний процес студенти вищих навчальних закладів матимуть можливість продовжувати навчання у будь-якому європейському університеті, а науковці і дослідники вищих навчальних закладів - на рівноправних засадах брати участь в реалізації VІ Рамкової Програми ЄС.
Міністерство освіти і науки України спільно зі своїми європейськими партнерами здійснюватиме моніторинг підвищення якості вищої освіти в Україні.
Відповідно до європейських стандартів в системі вищої освіти України впорядковуватиметься перелік кваліфікацій та наукових ступенів і в повній мірі реалізовуватиметься ступенева вища освіта, забезпечуватиметься тісна співпраця з роботодавцями, особливо, що стосується працевлаштування спеціалістів з освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра.
В Україні створюватимуться умови для надання університетам статусу автономних відповідно до європейських норм і стандартів, а дипломи українських вищих навчальних закладів визнаватимуться за кордоном.
Відриваються нові можливості інтенсифікації залучення іноземних громадян для здобуття освіти в Україні.
Значно розширюються права органів студентського самоврядування. В Україні зараз створюється Рада студентського самоврядування, яка матиме тісні контакти з Об'єднанням національних студентських спілок (ESIB).
Источник Міністерство освіти і науки України
e-news.com.ua