З урахуванням успішного співробітництва, яке склалося протягом останніх років між Держнаглядохоронпраці України та Адміністрацією з нагляду за безпекою праці на шахтах США, Уряд Сполучених Штатів прийняв рішення щодо збільшення фінансування проекту технічної допомоги на вугільних шахтах України майже в 2,5 рази або на 3 мільйона доларів.
Про це було повідомлено керівником проекту Джерри Триплеттом в ході зустрічі з головою Держнаглядохоронпраці Сергієм Сторчаком, яка відбулася 30 березня 2005 року.
Проект, обсяг фінансування якого складав 2 млн.300 тис. дол., спрямований на удосконалення системи провітрювання вугільних шахт та дегазації вугільних пластів і передбачає поставку на шахти України новітнього обладнання з буріння свердловин і тісну співпрацю виробничників та науковців обох країн.
На даний час він складається з двох напрямків. Перший – покращення схем провітрювання складних шахт і зниження зовнішніх та внутрішніх витоків повітря. Другий – застосування американської технології буріння довгих горизонтальних свердловин (до 1,5 км.) для дегазації вугільних пластів виробленого простору.
Перший напрямок проекту реалізується на шахтах “Суходольська-Східна” (Луганська область) і “Південно донбаська” (Донецька область). Спеціалісти університету штату Кентуккі вивчили фактичні схеми провітрювання, виконали їх моделювання і видали рекомендації.
Американська технологія буріння буде застосована на шахті “Краснолиманська”. Тут закордонні спеціалісти вивчили гірничо-геологічні умови, що дозволило їм замовити буровий верстат та відповідні інструменти для виконання робіт.
Було наголошено, що за рахунок збільшення фінансування, американська сторона має бажання розширити програму з вентиляції ще для двох шахт, в Луганській та Донецькій області. Україна запропонувала шахту Баракова в Луганській області та шахту Бажанова в Донецькій області.
Окрім того, сторони досягли домовленості щодо введення в проект 2-х нових напрямів:
- програма з управління кровлею, яка передбачає впровадження на пілотному вугільному підприємстві анкеровальної машини;
- програма утилізації метану Агентства США з охорони навколишнього середовища - проведення семінарів з утилізації метану.
У серпні відбудеться двотижневе навчання з експлуатації бурової техніки та технології буріння працівників “Спецшахтобуріння” на шахтах США. У вересні поточного року в Україну планується поставити бурильне обладнання і розпочати буріння свердловин на шахті “Краснолиманська”.
Довідка.
Протягом останніх років між Україною та США встановилася позитивна тенденція співробітництва щодо сприяння підвищення технічної безпеки вітчизняних шахт. У рамках співробітництва, починаючи з 1999 року в порядку гуманітарної допомоги Міністерство праці США передало мультигазоаналізатори для контролю газу метану в шахтах. За 2002-2003 роки на шахти Донецької та Луганської областей поставлено 31 установку з осланцювання гірничих виробок. Також виготовлено і розподілено 140 фільтрів для очистки води у шахтах.Инф. Урядовий портал
e-news.com.ua
|
Новости рубрики:
Оцинкованные профильные трубы от компании САВВАТС
Обратный клапан для воды: принцип работы и применение Что такое газовая резка металла и где она применяется Нагрівальний кабель для теплої підлоги: ефективність та зручність Повна заміна електропроводки Де використовуються гнучкі діодні RGB стрічки Використання сонячних панелей та їх вплив на сучасне суспільство Металлопрокат: основные типы, применение и производство |